На ній і гроно, і пелюстка,
І небо, й райдуги на ній...
Мов берегиня вроди -
хустка
Здавен у нашій
стороні.
Такими словами розпочалося свято хустки „Тернова хустка – роду оберіг”, яке провели працівники Оболонської сільської бібліотеки. Цього разу учасників та гостей свята об’єднала перша ознака жіночого одягу, давній символ, берегиня нації – хустка.
У сонячний вересневий день бібліотеку прикрасили десятки різноманітних хусток. Вони були різного кольору та різного розміру, вовняні, шерстяні й пухові, капронові й шовкові, сучасні й старовинні. Деяким хусткам вже виповнилося більше 80 років. Вони є родинними оберегами й передаються з покоління в покоління. У цей осінній день бібліотека перетворилася на квітучий сад. Хустки були всюди: на стіні „Квіткове диво на плечах”, на стелажах і стільцях, на полицях і, звичайно, на плечах кожної учасниці свята. Як у кожної людини своя доля, так і у кожної хустки своя незабутня історія. Про кожну з них розповідали учасники зібрання. Надзвичайно цікавою була історія хустки родини Коржів, яку розповіла Людмила Карабаєва, а Таїсія Шуліка поділилася спогадами про хустку, яка їй залишилася в спадок ще від прабабусі.
Організатори заходу розповіли про історію хустки, про її обрядове та побутове значення. Звучали зворушливі вірші, написані місцевою поетесою Любов’ю Даценко, та пісні про жіночий оберіг у виконанні Таїсії Шуліки, Тетяни Герасименко та Любові Даценко.
Наприкінці свята гості
та учасники свята мали змогу насолодитися концертними номерами місцевих аматорів:
Віктора Ноги, сестер Таїсії Шуліки і
Олени Сезько, Петра Ноги, Тетяни Герасименко та Олександра Сябра.
Ми, українці, а значить, маємо знати свою історію, розвивати культуру, поважати традиції, шанувати мамину пісню, батькову хату, пам’ятати бабусину скриню, з трепетом брати в руки речі, які в ній є, і берегти їх як найціннішу реліквію.
Яскраво вишита хустина
на плечах української дівчини,
Як символ рідної країни,
як прояв величі душі..
Немає коментарів:
Дописати коментар