пʼятниця, 6 лютого 2015 р.

До 80-річчя з дня народження поета-земляка Олексія Дудника.

Щедрої землі талант.

Таким вже він вродився: чуйним, лагідним, милосердним, з природним відчуттям гумору та ще й безкомпромісним правдолюбом. То ж і професію обрав собі за покликом душі – медпрацівник.
Дудник Олексій Олексійович народився в селі Вербки Семенівського району Полтавської області 1935 року. Закінчив Кременчуцьку фельдшерсько-акушерську школу. Після армії працює медпрацівником у здравпункті Весело-подільському цукрозаводу. З 1958 року – завідуючий фельдшерсько-акушерським пунктом в селі Паніванівка.
Він щиро відданий своїй професії, а крім того, наділений поетичним даром, природним відчуттям гумору, вмінням правдиво і точно передати у своїх віршах все пережите, почуте і побачене. І не просто передати, а й сколихнути, зігріти, розвеселити людські душі.
У його віршах, гуморесках, поемах – правда нашого буття, тому вони не залишають читачів байдужими. Вони змушують думати, переживати, а іноді, навіть дуже часто – від душі посміятися.
З-під пера поета вийшли цікаві і захоплюючі твори: «України долею живу»(1997р.), «Життя, як життя»(1999р.), «Крик душі»(2000р.), «Що б там в світі не було»(«2001р.), «Козацький характер»(2001р.), «Весела завірюха»(2002р.). 
Всі вони надруковані в Глобинському видавництві «Поліграфсервіс».

 
      
 Особливим і своєрідним в поезіях автора є те, що вони не залишають читачів байдужими, часто викликають надто протилежні судження. Та інакше і бути не може, коли поет не боїться втілити в рядки своє світобачення. Мабуть тому його ліричні і жартівливі вірші охоче кладуть на музику композитори. Особливо плідно Олексій Дудник працював з композитором-земляком Олексієм Ногою. Створена ними пісня «Село мого дитинства» стала призером республіканського радіо конкурсу, виконувалася на телебаченні.

    

З під пера поета вийшло 16 книг.
Крім того Олексій Дудник був постійним дописувачем місцевої газети та депутатом районної ради. 
Він став уже знаним ще до народження першої книги. Це були публікації в районній газеті.
Книги його читають дорослі і діти, всі, хто любить гумор, сатиру, поезію . Його твори пережила автора і ще довгі роки будуть користуватися популярністю у земляків. 


Для користувачів та відвідувачів нашої бібліотеки влаштована тематична поличка «України долею живу» (до 80-річчя з дня народження О. О, Дудника). Немає коментарів:

Дописати коментар