ІНТЕРНЕТ-ЦЕНТР

Завдяки
впровадженню новітніх інформаційних технологій бібліотечна галузь досить швидко розвивається і модернізується. Сьогодні вже неможливо уявити сучасну бібліотеку без компютерної техніки.
         Основними користувачами бібліотеки є представники різних професій, керівники малого і середнього бізнесу, учні шкіл, студенти, безробітні, робітники, службовці  та соціально незахищена категорія користувачів. Консультування та аналіз масиву Інтернету саме це відрізняє  бібліотеку від Інтернет-кафе та Інтернет-клубів. Виконуючи ці функції, бібліотека утверджується, як інформаційний посередник і навігатор інформаційних ресурсів. З кожним користувачем проводиться попередня консультація, ознайомлення з правилами  Інтернет-центру, виявляється рівень його компютерної грамотності. Для малопідготовлених проводиться навчання.
Інтернет-центр допомагає задовольнити найрізноманітніші запити читачів на інформацію, в тому числі на ту, що відсутня в бібліотеці. Питання, з якими звертаються читачі різноманітні від типових, простих до найскладніших: це і перегляд політичних та економічних новин, автомобільні новації, застосування новітніх технологій у медицині, фармацевтика, пошук текстів улюблених пісень, схем вишивок, тощо. Під керівництвом бібліотекаря діти знаходять потрібну інформацію в Інтернеті (для виконання контрольних робіт, домашніх завдань з різних предметів та ін.).
Практична підготовка учнів до майбутньої роботи ПК в різних галузях науки та виробництва, школах, позашкільних закладів та в побуті розпочинається в гуртках компютерного спрямування. Кожна дитина під керівництвом бібліотекаря працює з компютером. В бібліотеці працює дитяча ігротека. Діти збираються разом у бібліотеці, щоб обговорити свої проблеми, ознайомитися з потрібною літературою, переглянути книжкові новини.


У бібліотеці було створено три групи читачів, а саме:
·        група безробітніх « Обираємо професію разом»;
·        група хореографічного ансамблю «Оболоняночка»;
·        група вишивальниць «Все життя, як шиття, а шиття, як життя.»


Група безробітніх.
Статистика Семенівського району  свідчить про перше місце по безробіттю у Полтавській області. Саме за допомогою Інтернет у бібліотеці, ці користувачі мають можливість вибрати професію затребувану на ринку праці. З даною групою було проведено ряд тренінгів та практичних занять. Із задоволенням користувачі брали участь у тренінгах: «Основи комп’ютерної грамотності», «Право на працю», «Ключі до успіху». Була проведена година інформації «Марафон актуальних професій», віртуальна подорож «Будуємо кар’єру разом», представлена бесіда «Резюме, як мистецтво самопрезентації», проведені практичні заняття. Користувачам була надана інформація про те, на які сайти можна зайти, щоб правильно скласти і відправити резюме, та знайти відповідну роботу в Україні.
Заняття групи  мають досить гнучкий графік, оскільки проводиться за потребою  користувачів. На заняттях користувачі отримують максимальну інформацію саме з того питання, яке їх цікавлять. Основну частину часу, відведеного для навчання, займає практична частина.

Група хореографічного гуртка «Оболоняночка».
Хореографічний ансамбль зібрав у своєму складі дітей закоханих у мистецтво танцю. За допомогою Інтернет користувачі отримали можливість ознайомитися з різними танцювальними жанрами хореографічного мистецтва, створити хореографічні композиції на основі народного стилю, досконало оволодіти технікою виконання танцювальних рухів. Вони систематично одержують інформацію про стилі і течії сучасного танцю. Переглядають відеосайти з виступами відомих хореографічних колективів, зокрема хореографічного Ансамблю ім.. П. П. Вірського, Народного ансамблю танцю «Козацькі забави», Народного ансамблю «Черемош» та ін.., що сприяє підвищенню рівня їх виконавчої та артистичної майстерності.
Учасники ансамблю зареєстровані в соціальній мережі «ВКонтакті», де систематично викладають свої виступи для перегляду, та спілкуються з іншими самодіяльними колективами.
Для користувачів цієї групи була проведена літ. муз. година «Я у танці тебе поведу». Цікаво і змістовно пройшла година цікавих повідомлень «П. П. Вірський – хореограф світового рівня». А практикум «Танцювальні елементи» залучив до колективу 6 нових учасників. Для користувачів були проведені мультимедійні презентації: «Світові майстри хореографії», «Митці мистецтва танцю». Переглянуто Ювілейний концерт Ансамблю ім.. П. П. Вірського.
        Внаслідок  роботи  бібліотеки з цією групою, ансамбль «Оболоняночка» бере участь у різних хореографічних районних та обласних оглядах та конкурсах танцювальних колективів, де є неодноразовим переможцем і нагороджений численними Почесними грамотами та Дипломами I-III ст.

Група вишивальниць.
Бібліотека на сьогодні немає достатньої кількості літератури по даній тематиці. За допомогою Інтернет бібліотека вирішує цю проблему. Працівниками бібліотеки організовані курси комп’ютерної грамотності. На сайтах працівники   відшукують і ознайомлюють користувачів цієї групи з асортиментом вишитих виробів, з основними видами вишивки, сприяють розвитку технічної майстерності майстринь.
  Ця група є активними користувачами відеосайтів, де знаходять потрібну інформацію про вишивку та техніку її виконання, нові схеми, узори, нові ідеї.
 Великий інтерес у користувачів викликала віртуальна подорож «А над світом українська вишивка цвіте», майстрині дізналися про зародження вишивки на Україні, її поширенню за межами держави та про поціновувачів цього рукотворного дива. Актуальною була і бібліомандрівка «Як знайти потрібну Інформацію в Інтернет».
За роботами  користувачів-майстринь  у приміщенні бібліотеки було виставлено 6 виставок. Неодноразово їх талантом милувалися місцеві та районні жителі. Окремі роботи навіть отримали пропозицію на продаж.
Кращі вишивальниці групи систематично нагороджуються  Грамотами та Подяками місцевої та районної адміністрації.
Завдяки вільному доступу до Інтернет наші користувачі мають змогу вільно спілкуватися з друзями та родичами у Скайпі. 


У бібліотеці здійснюється інформаційне обслуговування структур місцевої влади, працівників освіти, медицини. Крім пошуку інформації для навчальної і професійної  діяльності, пізнавально-дозвільних цілей, користувачі мають можливість задовольняти свої запити щодо повсякденних проблем та актуальних новин.
Завдяки тісній співпраці з виконавчим комітетом сільської ради, депутатським корпусом бібліотека дедалі впевненіше виступає посередником між жителями села і місцевою владою. Тут проходять засідання жіночої ради та інші заходи. Бібліотека є центром суспільного життя  сільської громади.

 Інтернет - центр в бібліотеці підняв на якісно-новий рівень інформаційне обслуговування користувачів, що сприяє утвердженню позитивного іміджу бібліотеки. Інтернет став для користувачів засобом пізнання, освоєння та застосування нових технологій у навчанні і задоволенні наукових, професійних та особистих запитів.


Немає коментарів:

Дописати коментар