свою землю - і ти побачиш свій шлях у житті..."
Григорій Сковорода.
Наша Оболонь веде своє літочислення від 1744 року…
Село має славну історію. Кожна епоха, кожне
десятиліття лишало свій слід на її скрижалях. Оболонська земля вабить до себе
чудовою природою і славною історією, народними традиціями і високою сучасною
культурою. Щедра вона земними багатствами і роботящими талановитими людьми,
краєзнавчими і фольклорними скарбами. Розкинулось село по берегах тихоплинної
річки Крива Руда, яку жителі називають з любов’ю Рудкою, на щедрих і родючих
землях, які дають не лише високі врожаї, а й чаруючу природу садів і скверів. А понад усе це Оболонь багата людьми, народними талантами. Цікава і багата історія села Оболонь. Воно засноване у 1744 році. Село належало до Горошинської сотні Лубенського полку. У1781 році в селі налічувалося 180 дворів. Першим влдасником земель був генеральний бунчужний Дем'ян Оболонський, який з 50-х років до кінця XVIII ст. вважався " одним из больших богачей южной Полтавщины".Після смерті Д. Оболонського його діти не змогли утримати батьківський маєток в належному стані. У 40-х роках XIX ст. всі маєтки Оболонських були розпродані. Оболонь дісталася Позенам. Так з тих часів власником Оболоні став статський секретар, поміщик М. Позен. Саме тут у батьківському маєтку народився відомий український скульптор, член Товариства передвижників, дійсний член Петербурзької Академії мистецтв - Леонід Володимирович Позен (1849-1921). Він автор пам'ятників І. П. Котляревському, М. В. Гоголю, в Полтаві. У нашій бібліотеці влаштована виставка фотокопій робіт Л. Позена.
Продовжуючи скульптурні традиції Л. Позена 1948 році в Оболоні народивя другий скульптор, В. І. Білоус(1948-2003), який став членом Національної спілки художників України, Заслуженим художником України. Талановитий скульптор зумів реалізувати свої творчі задуми й залишив нам вагомий творчий спадок. Його твори зберігаються в музеях: Полтавського художнього, Полтавського краєзнавчого, Полтавського літературно-меморіального музею П. Мирного, музею-заповіднику "Поле Полтавської битви", та інших музеях України.
Працівники сільської бібліотеки активно працюють над краєзнавчим портретом свого села.
Продовжуючи скульптурні традиції Л. Позена 1948 році в Оболоні народивя другий скульптор, В. І. Білоус(1948-2003), який став членом Національної спілки художників України, Заслуженим художником України. Талановитий скульптор зумів реалізувати свої творчі задуми й залишив нам вагомий творчий спадок. Його твори зберігаються в музеях: Полтавського художнього, Полтавського краєзнавчого, Полтавського літературно-меморіального музею П. Мирного, музею-заповіднику "Поле Полтавської битви", та інших музеях України.
Працівники сільської бібліотеки активно працюють над краєзнавчим портретом свого села.
Гордістю села Оболонь є відомі в Україні поети - Іван Перепеляк та Віктор Женченко.
Зустріч з поетами - земляками
Тепло і щиро пройшли зустрічі з поетами – земляками:
І. Перепеляком, головою Харківської обласної Спілки письменників України та В.
Женченком поетом, співаком, заслуженим артистом України. Земляки згадували свої
шкільні роки, друзів дитинства, радо ділилися творчими здобутками, читали свої
нові поетичні твори.
Віктору
Васильовичу Женченку сподобалася поезія юних поетів-початківців нашої Оболоні. Він дав
слушні поради, щодо їх творчості.
«Хто не знає свого минулого, не вартий свого майбутнього»,– говорить народна мудрість. І це дійсно так, бо як дерево тримається на землі своїм корінням, так людина тримається на землі своїм минулим.
До уваги читачів була представлена мультимедійна презентація «Битва за Чорнобиль», з якої діти дізналися про велику трагедію, яка сталася у Чорнобилі, як і з чого все почалося, хто першим прийняв на себе удар. З презентації діти зрозуміли, до яких страшних наслідків призвела ця катастрофа у природі та в житті людей.
Бібліотекарі розповіли дітям, що Чорнобильська трагедія торкнулася і нашого села адже наші односельці допомагали ліквідовувати наслідки аварії.
Юні читачі були вражені, що у наші дні також сталася така катастрофа у м. Фукусіма (Японія) і що цю катастрофу прирівнюють до Чорнобильської.
Зустріч з ліквідаторами наслідків аварії на
Чорнобильській АЕС
«Мужність і біль Чорнобиля»
26 квітня – у Оболонській ЗОШ І-ІІІ ст.. працівниками бібліотеки була проведена зустріч з ліквідаторами наслідків аварії на
Чорнобильській АЕС «Мужність і біль Чорнобиля». На зустріч були
запрошені односельці-ліквідатори, які розповіли
про страшні події 1986 року. Влаштована книжкова виставка-роздум «Осліпли очі України в сльозах Чорнобильських дощів».
Бібліотекарі розповіли дітям, що Чорнобильська трагедія торкнулася і нашого села адже наші односельці допомагали ліквідовувати наслідки аварії.
Юні читачі були вражені, що у наші дні також сталася така катастрофа у м. Фукусіма (Японія) і що цю катастрофу прирівнюють до Чорнобильської.
Урок-реквієм "Всіх пам’ятаймо: і мертвих, і живих".
Щороку в травні ми відзначаємо День Перемоги. Дорогою ціною заплатив український народ за участь у найстрашнішій за всю світову історію війні 1941-1945 рр. Не щезне в пам’яті людській, не йде в забуття великий подвиг і велика трагедія нашого народу – його битва, його перемога над фашистами. Можна по-різному ставитися до Великої Вітчизняної війни, по-різному її називати, але хіба можна забути тих, хто поліг у боях, хто віддав своє життя для щастя інших.
Працівники нашої бібліотеки підготували та провели ряд заходів, що сприяли вшануванню пам’яті тих, хто загинув в роки Великої Вітчизняної війни, всіх учасників захисту Батьківщини, виховуванню в підростаючого покоління поваги до героїчних подвигів співвітчизників, гуманізму, патріотичних та національних почуттів. Користувачі відвідали урок-реквієм “Всіх пам’ятаймо: і мертвих, і живих». Діти слухали цікаві розповіді та обговорювали можливість героїчних вчинків в наш час.
Краєзнавчі виставки в бібліотеці
"Мій рідний край це серця рідна пристань"
Любов до
рідного краю, до землі, до людей, що її заселяють, є спільною турботою про те, щоб він був багатшим,
красивішим, культурнішим. Для того потрібно добре знати його історію, природу,
економіку, етнографію і культуру. Тому одним із пріоритетних напрямків роботи нашої бібліотеки є краєзнавча робота.
Поринути в літературний світ нашого краю,
дізнатись про видатних особистостей, які прославили нашу Оболонь допоможе користувачам саме ця виставка.
"Полтавська благословенна земля, Оболонь моя свята"
Як говорять, минуле не
може нам сказати, що робити, але воно може попередити, що робити не треба. Тому
слід оглядатися назад, аби знайти дорогу вперед. Знання історії необхідні
кожній людині. Нинішньому поколінню, тим паче, є над чим подумати, щоб
осмислити й об’єктивно відтворити справжню картину минулого України.
З цією метою у бібліотеці оформлено книжкову виставку "Полтавська благословенна земля, Оболонь моя свята". У книгах цієї тематики в художній та документальній формі відтворено
широку панораму подій, які відбулися на території Полтавщини з прадавніх часів до
сучасної доби.
"Тополина моя Оболонь"
Одне з чільних місць належить вихованню любові і
дбайливого ставлення до рідної землі, – своєї “малої батьківщини”, її історії,
поваги до народних традицій і звичаїв, фольклору, любові до рідної природи.
Нема в людини місця дорожчого, ніж те, де вона народилась, землі, на якій
зросла… Щоб по-справжньому любити рідний край, його слід добре знати, необхідно
вивчати його історію, мову, культуру.
На виставці представлені матеріали про історію рідного села, непересічних особистостей, видатних земляків.
Краєзнавчий куточок
"Одвічні обереги мого краю"
Краєзнавча робота займає значне місце в
роботі бібліотеки. Вихованню патріотичних почуттів, любові до рідної землі,
збагаченню духовного світу користувачів допомагає використання краєзнавчого
матеріалу. Саме бібліотека формує особистість на грунті історії, культури,
традицій народу. Оболонь багата своєю історією, культурними і фольклорними
традиціями.
Мета бібліотечного краєзнавства – зібрати, зберегти і
надати користувачам документальні джерела та інформацію про рідний край. Для
того, щоб полюбити свою «маленьку Батьківщину», потрібно її добре знати, мати
під рукою матеріали про історію, культуру, екологію рідного краю.
Важливою ланкою у краєзнавчій роботі є виховання у користувачів бережливого ставлення до природи рідного краю. В околицях Оболоні знаходиться два гідрологічних заказники державного значення - Солоне і Гракове.
Солоне - болотний масив із галофітною рослинністю площею 400 га. Рослини-галофіти - ті, що пристосовані до зростання на грунтах з високим вмістом легкорозчинних солей. Їх пошерення в Солоному пов'язане з сульфатно-содовим засоленням грунту, який на дні та на березі має білястий колір. зарості очерету та рогозу - улюблене місце гніздування водних птахів та нересту риби.
Побути наодинці з природою, помилуватися її красою - звичайна людська потреба. Полюбляють жителі нашого села це місце. Люди похилого віку стверджують, що вода тут лікувальна, тамує біль у ногах.
Дітлахи із задоволенням купаються у теплій воді тихого Солоного.
Гракове - гідроглогічний заказник республіканського значення / з 1983 року/. Болотний масив у басейні річки Сули, поблизу Кременчуцького водосховища. Розміщений біля с. Оболонь, його площа -500 га. Біля Гракового охороняється цінний болотний масив, який має важливе водорегулююче значення. У Граковому переважають очеретяні й осокові угрупування болотної рослинності. Місце гніздування болотних і водоплавних птахів: качок, куликів, чапель, гуски сірої, трапляється лелека білий. Тваринний світ водно-болотного комплексу Гракове досить спецефічний. По берегах болота - численна озерна жаба, звичайний та водяний вуж.
Любити природу - це, насамперед, знати, вивчати і берегти її. Адже природа - це чарівний еліксир, що дарує наснагу, здоров'я, бадьорість.
Надбання наших предків не повинно втрачати свого значення, минуле сьогодення і майбутнє тісно пов'язані між собою. Історія рідного краю дає нам можливість пізнати самих себе.
Важливою ланкою у краєзнавчій роботі є виховання у користувачів бережливого ставлення до природи рідного краю. В околицях Оболоні знаходиться два гідрологічних заказники державного значення - Солоне і Гракове.
Солоне - болотний масив із галофітною рослинністю площею 400 га. Рослини-галофіти - ті, що пристосовані до зростання на грунтах з високим вмістом легкорозчинних солей. Їх пошерення в Солоному пов'язане з сульфатно-содовим засоленням грунту, який на дні та на березі має білястий колір. зарості очерету та рогозу - улюблене місце гніздування водних птахів та нересту риби.
Побути наодинці з природою, помилуватися її красою - звичайна людська потреба. Полюбляють жителі нашого села це місце. Люди похилого віку стверджують, що вода тут лікувальна, тамує біль у ногах.
Дітлахи із задоволенням купаються у теплій воді тихого Солоного.
Гракове - гідроглогічний заказник республіканського значення / з 1983 року/. Болотний масив у басейні річки Сули, поблизу Кременчуцького водосховища. Розміщений біля с. Оболонь, його площа -500 га. Біля Гракового охороняється цінний болотний масив, який має важливе водорегулююче значення. У Граковому переважають очеретяні й осокові угрупування болотної рослинності. Місце гніздування болотних і водоплавних птахів: качок, куликів, чапель, гуски сірої, трапляється лелека білий. Тваринний світ водно-болотного комплексу Гракове досить спецефічний. По берегах болота - численна озерна жаба, звичайний та водяний вуж.
Любити природу - це, насамперед, знати, вивчати і берегти її. Адже природа - це чарівний еліксир, що дарує наснагу, здоров'я, бадьорість.
Надбання наших предків не повинно втрачати свого значення, минуле сьогодення і майбутнє тісно пов'язані між собою. Історія рідного краю дає нам можливість пізнати самих себе.
Немає коментарів:
Дописати коментар