ІСТОРІЯ БІБЛІОТЕКИ

ОБОЛОНСЬКА ЦЕНТРАЛЬНА

БІБЛІОТЕКА

Чи багато знайдеться бібліотек, вік яких перевищує сотню літ?
Напевно, що небагато. Одна з таких — Оболонська центральна бібліотека.

Свою історію вона веде ще з1897 року. Саме тоді вперше в Оболоні при народному училищі було відкрито публічну народну бібліотеку. У1890 році в ній налічувалося 136 читачів серед яких130 чоловіків і лише 6 жінок. Фонд бібліотеки становив 306 книг. Ось із цієї маленької бібліотеки і бере свій початок історія бібліотеки в селі Оболонь. І вітри яких би політичних напрямків не віяли, які соціальні перетворення не відбувались у державі, а бібліотека і книга виконували свою місію - несла знання людям.
Після 1917 року в державі по селах почали відкриватися хати-читальні. У селі Оболонь було п'ять колгоспів. У кожному з них в період з 1925 по 1929 роки було відкрито хату-читальню, де проводилася культосвітня робота. Працювало дві групи по ліквідації неписемності. Та мирну працю оболонян перервала Велика Вітчизняна війна.
23 вересня 1943 року Оболонь була визволена. Почалася відбудова села, народного господарства. Відкрилася школа. Почала працювати бібліотека. Приміщення для неї не було, тому розмістилася вона у хаті місцевого жителя Баля В. по вул. П. Комуни. Стелажів не було, столів і стільців теж. Книги зберігали в шафах. Завідуюча Олена Дмитрівна Омельченко була людиною неспокійної вдачі, відданою своїй справі, прикладала великі зусилля, щоб відновити бібліотеку.
З 1947 року бібліотекарем Оболонської бібліотеки стала працювати відповідальна, вболіваюча за свою роботу Орел Г. І. Цих жінок по праву можна вважати засновниками нинішньої нашої бібліотеки. По селах відкривалися бібліотеки, зростав штат бібліотечних працівників. Оболонь була районним центром.

                                                            Бібліотечні працівники району

  Згодом в Оболоні відкривається районна дитяча бібліотека у хаті жительки Литвиненко К. Г., а бібліотекарями працювали Марченко Н. П. та
 Нагірна В. Г.
                                                                 Працівники районної бібліотеки.

У 1958 році бібліотека нарешті отримує нове приміщення на розі вулиць П. Комуни та 50 - річчя СРСР. Фонд бібліотеки тоді налічував 21036 примірників. Бібліотека обслуговувала 1984 користувачі.


У 1959 році молодою дівчиною прийшла працювати у районну дитячу бібліотеку Коцюрбак К. Я. Вона присвятила цій професії все своє життя, аж до виходу на пенсію.
В 1960 році завідуючою районною бібліотекою була призначена Черевко Раїса Луківна.


Молода, закохана у свою справу жінка, згуртувала навколо себе справжніх знавців бібліотечної справи.
 З 1963 року Оболонська бібліотека після укрупнення районів отримує статус зональної бібліотеки, при цьому отримує нове приміщення у центрі села.
  У 1972 році завідуючою Оболонською зональною бібліотекою призначають Кудрю Г. Я., яка до цього працювала завідуючою читальним залом.
                          Працівники Оболонської бібліотеки: Кудря Г. Я., М'яка К. П.,
                                   Коцюрбак К. Я., та техпрацівниця Тесля О. М.

 



Завідуючою абонементом Оболонської бібліотеки з 1972 до 1997 року працювала М'яка Клавдія Павлівна. Вона користувалась авторитетом і повагою серед читачів. 








   З 1977 року по1992 рік працювала завідуючою читальним залом, а з 1992 року - завідуючою бібліотекою Нагорна Надія Григорівна.



  



 З 1992 року завідуючою дитячим відділом працює Моргун Тетяна Миколаївна. 






 


З 1997 року бібліотекарем абонементу Оболонської сільської бібліотеки стала працювати Савинська Світлана Іванівна.






Сьогодні наша бібліотека поєднує різні функції у своїй повсякденній роботі, організовуючи літературні та музичні вечори, заочні віртуальні подорожі залами музеїв та цікавих місць нашої планети, проводячи заняття та тренінги з освоєння комп’ютерної грамотності й пошуку інформації в Мережі, базах даних, обслуговує читачів різного віку і рівня освіченості. Бібліотека стала центром спілкування, адже саме спілкування й уваги дуже часто, через різні причини не вистачає багатьом мешканцям. І, найголовніше, ми вважаємо, що оцінку нашій роботі повинен дати сам користувач, ступінь задоволення запитів якого є головним критерієм роботи бібліотеки. Тому бібліотека постійно проводить анкетування та опитування користувачів.

 Сучасний розвиток бібліотеки передбачає ототожнення її не тільки із книгосховищем, сьогодні це культурний центр, де користувач може відпочити, розвивається як особистість і вдосконалює свої здібності. 
 За останні роки бібліотека змінила свій вигляд, як зовнішній так і внутрішній. В бібліотеку прийшли нові сучасні технології, працює Інтернет-центр, тут проходять зустрічі з поетами , письменниками, цікавими людьми, проводяться виставки місцевих умільців: художників, вишивальниць, в’язальниць. До бібліотеки радо йдуть як місцеві так і жителі навколишніх сіл.  Бібліотекою користуються 1550 читачів. Фонд бібліотеки налічує 28000 книг. Бібліотека неодноразово була переможцем обласних та районних конкурсів. Має багато нагород: Дипломів, Почесних грамот та Подяк.





Бібліотека рухається вперед. Залучає ширше коло користувачів, шукає нові форми роботи, бере активну участь у районних та обласних оглядах-конкурсах.
А про що ж мріємо ми самі?.. Про теплу, ошатну бібліотеку, високу зарплату, нову літературу, технічні засоби. Цей перелік можна продовжити, але кредо бібліотекаря в іншому – передати читачам життєву мудрість книг. Нам хочеться, щоб з кожного книжкового слова, як із маленького зернятки, народжувались паростки власних поглядів і переконань читача, що стали справжньою школою життя. Бібліотекар, залишаючись один на один з читачем, стає провідником у прекрасний світ знань, світ захоплень, мрій і подорожей.




Живе бібліотека у селі
Для того, щоби серцем розумів ти,
Що хліб і книга  на однім столі, -
Як щастя і добро повинні жити.

 

Немає коментарів:

Дописати коментар