пʼятниця, 18 вересня 2020 р.

Мама тато і я - читаюча сім'я!

 

Сім'я - це любов і турбота, праця і радість, звички і традиції. Сім'я - це джерело, з якого ми черпаємо сили все своє життя. І чудово, якщо сім'я читаюча і книзі в ній приділяється велика увага. Адже сімейне читання об’єднує навколо книги родину, виховує культуру спілкування, формує світосприйняття, спосіб життя і ціннісні орієнтири. Спільними зусиллями бібліотека та батьки зможуть виховати вдумливого читача, розвити потребу в читанні, закласти фундамент читацького розвитку, зберегти традиції сімейного читання, надати можливість долучитися до світових книжкових скарбів, що зберігає бібліотека.
Саме такою є сім’я Терещенків. Сьогодні ця родина завітала до нашої бібліотеки разом: мама Іра, тато Саша і маленький Артемко. Було надзвичайно приємно спілкуватися з ними, рекомендувати книги, знайомити з новими надходженнями літератури.
Хочемо подякувати батькам за те, що вони навчають Артема любити книгу і
побажати нашим сьогоднішнім гостям бути мудрими, дружніми і веселими, цінувати, любити і поважати свою сім'ю. І тоді всім відкриється всесвіт і загориться особиста зірочка, яка принесе багато радості і цікавого у ваше життя!!!
Працівники бібліотеки мають надію, що дні сімейного читання стануть традиційними. Тож запрошуємо вас ходити до нашої бібліотеки всією родиною!!!




Читання – справа сімейна.

 

Шановні батьки, бабусі та дідусі!

  Шановні батьки, бабусі та дідусі!

Бажаєте, щоб ваша дитина всебічно розвивалася, пізнавала світ, відчувала духовну єдність з родиною, мала інтерес до життя, до книги – читайте! А ще краще – читайте разом!

Чим більше ви самі читаєте вдома, тим більшою є ймовірність того, що ваша дитина полюбить книгу і буде добре навчатися в школі.                                                                                                         

Фотоконкурс «Літо, я і книга»!

Маємо приємність повідомити вам дуже приємну річ: книги влітку читають! Незважаючи на карантин, канікули і обмежувальні заходи. Читають вдома у кріслі-гойдалці і просто у кріслі, на дивані і у гамаку, біля вікна під акомпанемент дощу, у дворі на лавочці, на ігровому майданчику, на березі річки, на лісовій галявині та у квітнику, перед сном і після сну просто у ліжку та у колисці, в халабуді, на усіх пляжах, і навіть на власному дні народженні!

З 1 червня в рамках літньої програми дозвілля в нашій бібліотеці проходив фотоконкурс «Літо, я і книга».

За умовами конкурсу, всім учасникам потрібно було проявити неабияку уяву та фантазію для створення креативних світлин із книгою.

Хочемо повідомити, що бажаючих конкурсатів виявилось чимало і отриманих від них фотографій було безліч.

Найдивовижніші місця і ситуації читання зафіксували на камеру та надіслали нам учасники фотоконкурсу.

Пропонуємо всім бажаючим у цій публікації переглянути кращі фотографії наших учасників, які є досить цікавими, позитивними і такими, що надихають…





















Свято хустки в бібліотеці

 


На ній і гроно, і пелюстка,

І небо, й  райдуги на ній...

Мов берегиня вроди - хустка

Здавен у нашій стороні.


Такими словами розпочалося свято хустки „Тернова хустка – роду оберіг”, яке провели працівники Оболонської сільської бібліотеки. Цього разу учасників та гостей свята об’єднала перша ознака жіночого одягу, давній символ, берегиня нації – хустка.

 У сонячний вересневий день бібліотеку прикрасили десятки різноманітних хусток.  Вони були різного кольору та різного розміру, вовняні, шерстяні й пухові, капронові й шовкові, сучасні й старовинні. Деяким хусткам вже виповнилося більше 80 років. Вони є родинними оберегами й передаються з покоління в покоління. У цей осінній день бібліотека перетворилася на квітучий сад. Хустки були всюди: на стіні „Квіткове диво на плечах”, на стелажах  і стільцях, на полицях і, звичайно, на плечах кожної учасниці свята. Як у кожної людини своя доля, так і у кожної хустки своя незабутня історія. Про кожну з них розповідали учасники зібрання. Надзвичайно цікавою була історія хустки родини Коржів, яку розповіла Людмила Карабаєва, а Таїсія Шуліка поділилася спогадами про хустку, яка їй залишилася в спадок ще від прабабусі.

Організатори заходу розповіли про історію хустки, про її обрядове та побутове значення. Звучали зворушливі вірші, написані місцевою поетесою Любов’ю Даценко, та пісні про жіночий оберіг у виконанні Таїсії Шуліки, Тетяни Герасименко та Любові Даценко.

Наприкінці свята гості та учасники свята мали змогу насолодитися концертними номерами місцевих аматорів:  Віктора Ноги, сестер Таїсії Шуліки і Олени Сезько, Петра Ноги, Тетяни Герасименко та Олександра Сябра.

Ми, українці, а значить, маємо знати свою історію, розвивати культуру, поважати традиції, шанувати мамину пісню, батькову хату, пам’ятати бабусину скриню, з трепетом брати в руки речі, які в ній є, і берегти їх як найціннішу реліквію.

Яскраво вишита хустина

 на плечах української дівчини,

Як символ рідної країни,

як прояв величі душі..