вівторок, 30 січня 2024 р.

Акція "365 казок на ніч"

«365 історій на ніч»

У межах акції "365 казок на ніч" Український інститут книги створив кумедну та корисну інструкцію "Як читати дітям: поради для дорослих"!

Обов'язково прочитайте інструкцію та вже сьогодні ввечері застосуйте їхні рекомендації під час читання з дітками.

«365 казок на ніч» – всеукраїнська акція з промоції дитячого та родинного читань від Українського інституту книги, медіасервісу MEGOGO та агенції Big Bangers. У межах акції сучасні та класичні зимові казки були озвучені представниками українського шоу-бізнесу. Акцію “365 казок на ніч” для дітей та батьків було започатковано у грудні 2020 року з метою залучення батьків до читацького дозвілля разом з дітьми.

#УІК_проєкти #365казок_на_ніч






понеділок, 29 січня 2024 р.

Популяризація практики раннього читання дітям

 30 січня в нашій бібліотеці відбулося розповсюдження інформаційних брошур для потенційних батьків на тему «Популяризація практики раннього читання дітям» згідно  розпорядження КМУ про «Стратегію розвитку читання на період до 2032 року».

Як виростити покоління, яке любитиме читати?

Цим питанням задаються вже не один десяток років. Останні дослідження стверджують, що чим раніше привчати дитину до книги і читання тим краще для її психіки та розумового розвитку.

Наша бібліотека також взяла участь у розповсюдженні інформації про користь раннього читання дітям. Для того, щоб молоді люди, потенційні мами і тата, мали всю необхідну інформацію щодо того, як правильно привчити дитину до читання, ми створили інформаційні брошури з корисними порадами.






Видатні земляки: Герой Крут із Семенівщини

 Микола Божинський-Божко, народився 23 жовтня 1895 р. у с. Калкаїв Хорольського повіту, Полтавської губернії (тепер — село Старий Калкаїв, Оболонська громада, Кременчуцький район, Полтавська область).

Молодий чоловік проживав в місті Лубни та навчався у Лубенській чоловічій гімназії, згодом вступив на математичне відділення фізико-математичного факультету Університету Святого Володимира, де вивчав юриспруденцію, іноземні мови та точні науки. Микола був активним учасником   громадського життя, патріотом, членом партії есерів.

На початку січня 1918 року Микола працював помічником діловода у Міністерстві земельних справ УНР.

29 січня 1918 року приймав участь у бою під Крутами, захищав щойно проголошену молоду українську державу — УНР від російсько-більшовицької агресії.

Того ж дня 22-річний Микола Божинський-Божко потрапив у полон. Його та ще близько 30 юнаків-українців, які потрапили після бою в полон до більшовиків, було страчено та поховано 19 березня біля Аскольдової Могили. Відомі імена лише 19 з них.

Саме цим розстріляним полоненим-героям Павло Тичина присвятив вірш «Пам'яті тридцяти»:

На Аскольдовій могилі

Поховали їх —

Тридцять мучнів українців,

Славних, молодих…

На Аскольдовій могилі

Український цвіт! —

По кривавій по дорозі

Нам іти у світ.

На кого посміла знятись

Зрадника рука? —

Квітне сонце, грає вітер

І Дніпро-ріка…

На кого завзявся Каїн?

Боже, покарай! —

Понад все вони любили

Свій коханий край.

Вмерли в Новім Заповіті

З славою святих. —

На Аскольдовій могилі

Поховали їх.



День Пам’яті Героїв Крут

29 січня – День Пам’яті Героїв Крут

Цього дня Україна вшановує 106-ту річницю бою під Крутами, та віддає шану студентам, які ціною власного життя зупинили більшовицький наступ на Київ у 1918 році.

В пам'ять про стійкість та мужність молодих героїв, які стали на захист української держави та зупинили нападника, в нашій бібліотеці було влаштовано книжкову виставку під назвою «Крути — двобій між життям і смертю».

Запрошуємо читачів відвідати нашу бібліотеку, переглянути виставку з тематичними матеріалами та вшанувати пам'ять полеглих Героїв Крут.






пʼятниця, 26 січня 2024 р.

Перший раз… ні, не в перший клас. В бібліотеку!

 Бібліотечний урок–знайомство «Перший раз… ні, не в перший клас. В бібліотеку!»

Сьогоднішній день наповнений цікавими зустрічами та приємними враженнями!

Бібліотекар дитячого відділу Т. М. Моргун побувала нині, за ініціативи класоводу М. М. Кочерги, у гостях учнів 1 класу Оболонського ОЗЗСО І-ІІІ ст. Працівниця бібліотеки ознайомила майбутніх читайликів із КЗ «Оболонська центральна бібліотека» її відділами та графіком роботи, пояснила значення слів «бібліотека», «дитячий відділ», «читацький формуляр», розповіла  про різноманітність книг у бібліотеці і наголосила про надзвичайну важливість уміння самостійно вибрати книгу та розвивати пізнавальні та читацькі інтереси до читання. Адже той хто читає – багато знає!!!

Діти із задоволенням взяли участь у вікторині «Загадки для наймолодших» і активно відповідали на ігрові запитання гри «Так чи ні».

На згадку про зустріч першокласники отримали «Пам’ятку читача» та яскраві буклети, з яких маленькі читачі дізналися, як потрібно поводитися з книгою та в самій бібліотеці, ознайомились із правилами користування бібліотекою і про те, що нашу бібліотеку можна знайти і в Інтернет. А ще у буклеті є поради від самої КНИЖКИ!

Для всіх учнів першого класу були оформлені читацькі формуляри та підібрані яскраві книжечки.

Щиро дякуємо класоводу Марині Миколаївні Кочерзі та асистенту вчителя Вікторії Олександрівні Іващенко за теплий прийом та з нетерпінням чекаємо на нові зустрічі!









А ось і перший результат сьогоднішньої зустрічі )


Серце віддане дітям

Сьогодні до дитячого відділу нашої бібліотеки завітали  учні 4-А класу з асистентом вчителя Божко Н. І. на бібліотечний урок «Серце віддане дітям», присвячений творчості великого педагога та письменника  В.О. Сухомлинського.

Юні читайлики із задоволенням приймали активну участь у обговоренні життя та творчості педагога, автора багатьох оповідань та казок. На зустрічі діти ділилися враженнями про прочитані твори автора, переказували улюблені оповідання, міркували над тим,чому вони навчають. Користувачі познайомились з книгами письменника, переглянувши книжкову виставку «Хай оживає істина проста – людина починається з добра».

Діти отримали велике задоволення та позитивний настрій від проведеного заходу.












понеділок, 22 січня 2024 р.

Дорога правди та болю

22 січня – весь український народ відзначає День Соборності України.

До цієї дати в дитячому відділі КЗ «Оболонська центральна бібліотека» влаштовано книжкову виставку – інсталяцію «Ланцюг єдності – дорога правди та болю». Виставка містить книги, що свідчать про історичні події нашої держави від минулого і до сьогодення. Інсталяція має вигляд замкнутого кола, в яке об’єднались книги, що розповідають нам про історичні події України.

У  День Соборності жителі України утворюють “живий ланцюг” єднання, із заходу до сходу, тож символічним елементом возз’єднання в інсталяції книжкової виставки стали долоньки жовто-блакитного кольору, що нібито пропонують взятися за руки всьому українському народу.

День Соборності України - це можливість вкотре заявити на весь світ, що українська нація - єдина, її територія - неподільна.

З Днем Соборності України!