вівторок, 28 червня 2022 р.

Конституція України - основний підручник життя

Я — українець. Є у мене право

На рідну мову та свою державу,

На гордий прапор золотисто-синій,

На щастя жити у такій країні.

Я — українець. Право знати маю

Про тих, кого героями вважаю,

Що людство рятували від руїни, —

Синів і дочок, гідних України.

Я — українець. Хочу право мати

Завжди усе, що думаю, казати,

На незалежну та міцну державу,

На все, що гарантовано по праву.

Я — українець. І моє це право

Любити землю горду й величаву,

Та дух свободи набирати в груди.

Я — українець. Був ним, є, і буду!

                                                             Л. Вознюк

Конституція України… Цей дорогоцінний спадок предків покликаний берегти право людини на вільне життя та всебічний розвиток особистості.

Конституція - основний закон, який гарантує кожному громадянину країни свободи і права, а також визначає політичний устрій держави. День Конституції України - одне з найбільших державних свят. Припадає воно щорічно на 28 червня. Саме 28 червня 1996 року Верховна Рада прийняла Конституцію незалежної України.

В цей день кожен з громадян України з гідністю може сказати, що ми дійсно маємо ту країну, яку ми заслуговуємо, і ті закони, які прийняли самі.

Нехай Україна залишиться незалежною і могутньою державою, а ми завжди будемо пам’ятати про свої права, поважати будь-який закон і вірно розуміти трактування будь-якого правила.

Пропонуємо увазі користувачів книжкову викладку «Конституція незалежної України», яка присвячена Дню Конституції України та знайомить з історичними передумовами прийняття Основного Закону України, дає можливість простежити шлях, пройдений нашою державою.





понеділок, 27 червня 2022 р.

Українська мова - це візитна карта української нації.

 

До уваги наших користувачів!

Відтепер українські школярі не вивчатимуть творчість російських авторів: 

Олександра Пушкіна, Івана Крилова, Антона Чехова, Михайла Лермонтова, Михайла Булгакова, Льва Толстого, Івана Тургенєва, Івана Буніна, Осипа Мандельштама, Віктора Некрасова, Олександра Блока, Федора Достоєвського, Олександра Грибоєдова.

Також із шкільної програми будуть виключені твори:

Булата Окуджави, Василя Бикова, Олександра Гріна, Костянтина Симонова, Марини Аромштам, Сергія Єсеніна, Михайла Шолохова, Бориса Пастернака, Володимира Маяковського, Анни Ахматової, Миколи Гумільова, Марини Цвєтаєвої, Іллі Ільфа, Євгена Петрова та інших.

Вилучені твори цих авторів будуть замінені творами зарубіжних письменників відповідно до літературного процесу та з урахуванням вікових особливостей учнів.

Вивчення творчості Миколи Гоголя і Таїра Халілова  рекомендовано перенести до навчальних програм із української літератури.

Відповідне рішення ухвалено робочою групою Міністерства освіти і науки з оновлення змісту навчальних програм для 6-9 класів та 10-11 класів.

Освіта.ua
14.06.2022



пʼятниця, 17 червня 2022 р.

У нас канікули! Ура! В бібліотеку всім пора!

 

Літні канікули – це прекрасна пора для змістовного відпочинку, веселих розваг та читання улюблених книжок.

У дитячому відділі КЗ «Оболонська центральна бібліотека» стартували літні читання - 2022 «У нас канікули! Ура! В бібліотеку всім пора!»

Друзі! Програма літніх читань цікава і різноманітна, на вас чекають багато сюрпризів і несподіванок

Неповторний книжковий світ здатен не лише навчити, а й дивувати, надихати на нові пригоди, на здійснення мрій. Розмаїття цікавих, змістовних книг та журналів неодмінно подарують  вам  багато нових яскравих вражень.

Запрошуємо всіх охочих весело та креативно провести вільний час. Відпочивайте та про книжки не забувайте!

               Цікавих вам зустрічей у бібліотеці!


четвер, 16 червня 2022 р.

5 ПРИЧИН ПІТИ В БІБЛІОТЕКУ


Кажуть, у бібліотеці можна зустріти лише колекціонерів і невдах. Кажуть, бібліотека — це зовсім не модно, вона давно стала пережитком минулого. Але ми думаємо, точніше, впевнені, що бібліотека не втрачає актуальності і сьогодні.

Ось п’ять причин відвідати бібліотеку. Маємо надію, що вони вмотивують Вас зробити те саме:


 1.   Вільний вхід. Сьогодні на кожному кроці можна почути скарги про надвисокі ціни на книги. І скарги цілком обґрунтовані. Середньої заробітної плати не вистачає, щоб систематично купувати гарне чтиво, а електронні версії інколи доводиться чекати більше року. Натомість в бібліотеці будь-яку книгу можна взяти абсолютно безкоштовно. Щоправда, у випадку, якщо Ви перетримаєте книжку довше дозволеного, попадете у такий собі  «список боржників». Але це вже крайній випадок — зазвичай, часу, на який бібліотека видає книгу додому, вистачає, щоб прочитати її (і навіть перечитати улюблені моменти по декілька разів).

2.   Великий вибір книг і допомога. З бюджету виділяються кошти на наповнення бібліотечних фондів, тому новинки української і зарубіжної літератури з’являються тут майже одночасно з книгарнями. Крім того, працівники бібліотеки завжди допоможуть знайти необхідну книгу. А якщо Ви розгубитесь у розмаїтті книг то бібліотекар ще й порадить щось, керуючись Вашими вподобаннями.

3.

   Тиша, спокій, можливість сконцентруватися. Адже багато людей  не можуть зосередитися в галасливих місцях. Що-що, а тишу працівники бібліотеки змусять зберігати кожного. Просто уявіть: Ви, цікава книга і жодного звуку навколо. Ідилія.

4.   Безкоштовний wi-fi. Варто визнати, що навіть з появою в Україні більш-менш нормального 3G, безкоштовний w-fi залишається одним з головних аргументів за те, щоб відвідати той чи інший заклад. Ну не можемо ми, щоб не перевіряти пошту, або соціальні мережі кожні 10 хвилин. І тут бібліотека приємно здивує, тому що в нас є безкоштовний безпровідний Інтернет. Ви не лише насолодитесь книгою, але і 100% не пропустите важливого листа від шефа, або повідомлення від друзів.

5.   Можливість завести знайомство, зустріти кохання. Ви напевно думаєте, що романтичні історії, коли хлопець і дівчина знайомляться в бібліотеці можливі лише в кіно. А от і ні! Ми віримо, що бібліотеки об’єднують людей. Погодьтеся набагато краще почати розмову  з чогось конкретного, наприклад, банального «О, тобі також подобається Поланік?», ніж ходити «околясом».

Але ці 5 незаперечних переваг не знімають з бібліотек обов’язок розвиватися. Ото ж ми не лише ефективно використовує свої плюси, але і постійно створюємо нові. Так, наша  бібліотека стала не просто місцем, куди люди приходять почитати або взяти книги з собою, а інтерактивним громадським простором та соціокультурним центром нашої громади.

Бібліотека – це незвичайне місце, де не тільки зберігаються книжки, це те місце, де кожний знайде собі затишок і відкриє для себе новий світ.

 



понеділок, 13 червня 2022 р.

Щиро дякуємо!

 

У нашій громаді багато добрих і чуйних людей. Протягом багатьох років наші читачі безкоштовно приносять в бібліотеку свої особисті книги. Дарують цілі зібрання творів, книги класиків і сучасних авторів. Подарувавши книгу бібліотеці, вони дають можливість продовжити їй життя і принести користь багатьом читачам. Дуже здорово, що серед наших читачів є такі люди, які це розуміють. Завдяки їх безкорисливості фонд постійно поповнюється різноманітною і потрібною літературою. Останнім часом, значно зросла кількість людей, бажаючих поділитися з бібліотекою своїми книгами. Ті, хто безоплатно передають книги в фонд бібліотеки - люди з високою громадянською позицією, які прекрасно розуміють, що ці книги вагомий внесок у поповнення фонду бібліотеки і вони обов’язково знайдуть свого читача.

Сьогодні ми говоримо спасибі за подаровані книги жительці нашого села Пустовойтовій О. І..  Щиро дякуємо Вам, Ольго Василівно, за безкорисливі дари, за доброту, розуміння та любов до книги і читання.. Ми глибоко зворушені Вашим добрим ставленням.

"Хороша та книга, яку відкриваєш - смакуючи, а закриваєш — збагатившись", - сказав колись А. Олкотт.

Ми знаємо, що дарування – це рух душі, безкорисна щедрість та добра воля дарувальника.

Тож проявіть свою добру волю - подаруйте бібліотеці хорошу книгу!!!!



середа, 8 червня 2022 р.

Міжнародний конкурс дитячої листівки «Дітям світу – сонце й мир!»

 

Міжнародний конкурс дитячої листівки «Дітям світу – сонце й мир!» до Всесвітнього дня дитини.

Потрібен мир тобі й мені,

і всім на світі дітям!

Запрошуємо взяти участь у Міжнародному конкурсі дитячої листівки «Дітям світу – сонце й мир!» до Всесвітнього дня дитини (20 листопада).

Намалюйте власну листівку та підтримайте дітей, що постраждали під час війни.

Учасникам конкурсу пропонується підготувати малюнок-листівку, що відповідає темі конкурсу, розміром виключно формату А-4, з використанням будь-яких матеріалів, паперу, тканин, за допомогою олівців, фарб чи фломастерів, будь-якою мистецькою технікою.

Переможців буде визначено у трьох вікових категоріях:

читачі-учні 1 – 4 класів;

                    5 – 8 класів та

                    9 – 11 класів.

На Конкурс приймаються виключно індивідуальні роботи.

За підсумками організатори обіцяють підготувати альманах, до якого увійдуть 100 найкращих робіт.

Якщо ви бажаєте випробувати себе, чекаємо на ваші роботи  до 25 вересня 2022 року включно.

Інші подробиці змагання ви можете знайти в Положенні про конкурс на сайті Національної бібліотеки України для дітей:

https://chl.kiev.ua/Default.aspx?id=10179



четвер, 2 червня 2022 р.

Творчі канікули — 2022

 

Увага! Конкурс!

Дорогі друзі!

Запрошуємо вас долучитися до Всеукраїнського дитячого літературного конкурсу «Творчі канікули — 2022», який вже вшосте проводиться Національною бібліотекою України для дітей спільно з Українською асоціацією працівників бібліотек для дітей, Фондом Миколи Томенка «Рідна країна», Національною секцією Міжнародної ради з дитячої книги (UA IBBY) та Національною спілкою письменників України.

У конкурсі беруть участь діти 2-х вікових категорій:

11-13 років та 14-18 років.

Конкурс проводиться у 7 номінаціях:

«Знайомтеся — це ми!»

Моя Україна: з вірою у Перемогу»

«Природа — джерело натхнення та краси»

«І в кожному із нас уже живе філософ!»

«Моя майбутня професія»

«Безмежний світ моєї уяви»

«Далі буде? Ні, «далі» — вже є!»

Умови конкурсу читайте за посиланням:

https://chl.kiev.ua/novunu/2022/

Важливо !!!

Для участі в обласному турі просимо надсилати роботи до 1 вересня 2022 року на електронну адресу Полтавської обласної бібліотеки для дітей ім. Панаса Мирного: gavrilukelena@ukr.net

Чекаємо на ваші роботи!

Натхнення вам, і нехай кожне ваше слово наближає нашу Перемогу!