понеділок, 13 березня 2017 р.

Березневі самоцвіти

Оригінально привітали працівники Оболонської бібліотеки своїх відвідувачів з святом 8 березня. Сонячною весною, в переддень свята,  розцвіла наша бібліотека барвистими квітами, що красувалися на вишитих виробах  народних майстринь нашого села : Валентини Ващенко, Галини Моті, Євдокії Попельнух та Катерини Коцюрбак. Їх авторські роботи були представлені на виставці «Умілі руки наших берегинь» в читальному залі бібліотеки. 
В час національного відродження, рушник, як і мова, пісня, вишиванка по новому оцінюється нами, ми починаємо їх більше розуміти і берегти. Українські рушники, серветки, подушечки оздоблені квітами, птахами. Їх можна порівняти з піснею вишитою нитками на полотні. Ці вироби несуть в собі стільки радості життя та любові до рідної землі, наповнюють простір світлом і теплом, передають ліричну тему жіночої долі та материнства. Одним тішать око велетенські пишні квіти, інші ж відчувають потребу споглядати маленькі квіткові орнаменти.
 













На виставці представлені вироби в техніці папероплетіння майстринь  Ольги Новоселецької  та Наталії Божко. Це кошики, скриньки та фігури людей і тварин.














Широко представлені бісерні роботи майстринь Світлани Телешун, Тамари Сєдаліщевої та Надії Попельнух. Приваблюють глядачів «Казковий замок», дерева та квіти з бісеру.
















А ще  відвідувачі були в захваті від жіночих прикрас виготовлених руками Тамари Сєдаліщевої.














Дивували своєю оригінальністю ручні роботи ляльок в українському стилі Ніни Мороз. 














Аматорські картини місцевої художниці Галини Бонковської, зачарували жителів нашого села. Роботи вишукані та легкі, вони поєднують у собі ніжність та гармонію, зачаровують і створюють гарний настрій.















 Виставка розкриває невичерпність можливостей давнього і такого сучасного  народного мистецтва, розгортає цілий калейдоскоп вражень і розкриває прекрасний духовний світ майстринь з невеличкого полтавського села Оболонь.

Немає коментарів:

Дописати коментар