четвер, 19 березня 2015 р.

У дзеркалі її поезії

Поет – хоче він того чи не хоче,
але йому так дано – він і футуролог, і демограф,
і соціолог. Це діагностик суспільства.
Все, що він робить, він робить у проекції
на потреби культури свого народу.
Ліна Костенко

19 березня 2015 року - ювілей відомої української поетеси, лауреата Державної премії імені Т. Шевченка Ліни Василівни Костенко. Їй виповнюється 85. Ця мужня жінка дуже рано зійшла на поетичний Олімп України, звернувши на себе увагу таких видатних майстрів слова, як Олесь Гончар, Андрій Малишко, Максим Рильський та ін. Ліна Костенко належить до плеяди найталоновитіших із "шістдесятників".
Ліна Костенко -глибоко сучасна, глибоко українська поетеса. І сьогодні її зоря сяє гордо і чисто на поетичному небосхилі України.
Українська поетеса Ліна Костенко народилася 19 березня 1930 року в Ржищеві Київської області.
Свою першу поетичну збірку "Проміння землі" Костенко видала у 1957 році. З 1961 до 1977 року її твори не друкувались через активну участь Костенко у русі шістдесятників, однак її поезія поширювалась "самвидавом".

Серед найвідоміших творів Костенко – поеми "Берестечко", "Маруся Чурай", збiрки поезії "Вiтрила", "Сад нетанучих скульптур", а також перший прозовий роман "Записки самашедшого", який вона написала у 2010 році.

На передодні дня народження поетеси, Оболонська сільська бібліотека відчинила двері в дивовижно яскравий світ художнього слова видатного українського митця Ліни Василівни Костенко, провівши в читальному залі годину поезії "Яскрава зірка України ".

                                                           

На нинішньому поетичному олімпі України серед інших майстрів слова вже кілька десятиліть живе вона як «нерозгадане чудо», «голос народу». Якими мають бути слова, що могли б схарактеризувати цей феномен української культури адекватно його значенню і силі! Маючи воістину Божий дар слова, Ліна Василівна є ще й лицарем честі, взірцем громадянської мужності. Таким поетом може пишатися будь-який народ світу, бо він є спадкоємцем кращих традицій не лише своєї нації, а й усього людства.

Для користувачів бібліотеки була представлена книжкова виставка «Я вибрала Долю собі сама», де представлено твори поетеси та література про неї.

       
                                                    




           Поетичне слово Ліни Костенко пророче, наповнене філософською глибиною, високою духовністю, збагачене й розцвічене всіма барвами веселки. Воно збагачує читача інтелектуально, звеличує душу і серце благородними шляхетними почуттями, чарує несказанною красою слова. Говорити про її поезію – означає говорити про святість душі людини, її гідність, про ідеали добра, істини й краси, про нездоланність правди і необхідність боротьби за неї.


Немає коментарів:

Дописати коментар