середа, 2 жовтня 2024 р.

В нас єдина мета – Україна свята, нездоланна ніким і ніколи!

Похід до бібліотеки - це завжди хвилююча подія для молодших школярів Оболонського ліцею, адже вони самі обирають собі книгу, яку обов'язково читають та переглядають ілюстрації, діляться враженнями про прочитані книги з однокласникам.

Саме такі читайлики, учні 4 класу (класний керівник Ірина Анатоліївна Литвиненко), завітали сьогодні до КЗ «Оболонська центральна бібліотека».

У дитячому відділі бібліотеки юні користувачів ознайомилися з книжковою виставкою «В нас єдина мета – Україна свята, нездоланна ніким і ніколи!», яка була підготовлена до Дня захисника України та Дня українського козацтва.

Книги, представлені на виставці, знайомлять читачів з витоками зародження козацтва, з атрибутами козацької та української державності, з гетьманами України, а ще на молодших читачів чекають цікаві оповідання про козаків та козацькі війни.

З повагою та глибокою пошаною діти затамували подих біля стенду «Вічна пам'ять героям!», на якому розміщені світлини загиблих Героїв громади, які віддали своє життя за свободу, незалежність та територіальну цілісність України.

По завершенні зустрічі маленькі читайлики обрали книги, які їм сподобалися, для домашнього читання.

Відтепер наші зустрічі у бібліотеці стануть традиційними.

Тож до нових зустрічей, наші юні читачі!

 



 

 

вівторок, 1 жовтня 2024 р.

День захисника України

1 жовтня українці вже другий рік поспіль відзначають День захисників і захисниць України, а також свята - Покрови пресвятої Богородиці та День українського козацтва.

Цього дня українці вшановують усіх захисників, які не шкодуючи власного життя боролися за мир, свободу і незалежність нашої держави.

До Дня захисника України та Дня Українського козацтва у дитячому відділі КЗ «Оболонська центральна бібліотека» влаштовано книжкову виставку «В нас єдина мета – Україна свята, нездоланна ніким і ніколи». На виставці експонуються матеріали про подвиги воїнів-захисників, які і сьогодні продовжують героїчні сторінки нашої історії, захищаючи кордони рідної держави.

Вітаємо з Днем захисника і захисниць України! Дякуємо за вашу мужність, патріотизм та силу духу. Нехай Богородиця завжди оберігає вас і ваші родини. Бажаємо вам добробуту, міцного здоров'я та благополуччя.

 #День_захисників_і_захисниць_України

#День_українського_козацтва








  

понеділок, 30 вересня 2024 р.

Загальнонаціональна хвилина мовчання

1 жовтня о 9:00 загальнонаціональна

хвилина мовчання

Наш обов’язок – вшанувати всіх захисників і 

захисниць України, які віддали своє життя, 

захищаючи незалежність нашої держави.

Памʼятаємо. Залишаємося вдячними. 

Усією країною.



Дублер-шоу «Бібліотекар на годину»

З нагоди Всеукраїнського дня бібліотек у дитячому відділі КЗ «Оболонська центральна бібліотека» було проведено бібліотечну гру дублер-шоу «Бібліотекар на годину».

Справжні ентузіасти, Софійка Василенко та Аня Сергієнко, приміряли на себе роль бібліотекарів і разом з нами поринули у світ книг та читачів.

Протягом години діти обслуговували читачів-однолітків, допомагали їм підбирати літературу, знайомили з книжковими новинками, лікували книги у «Книжковій лікарні» та навіть вчилися створювати книжкові виставки. Дівчатка старанно працювали з книжковим фондом, алфавітним каталогом та просто насолоджувалися спілкуванням в атмосфері бібліотеки.

Юні «бібліотекарі» зрозуміли, що професія бібліотекаря — це не лише робота з книгами, але й захопливий процес спілкування, відкриття нових світів разом з читачами!

На згадку про сьогоднішнє свято юні користувачі отримали буклети «Бібліотека – мудрості скарбниця».

Переглянути незабутні моменти цього дня можна тут

#Всеукраїнський_день_бібліотек


Літературні імпульси «Модні фішки сучасної книжки»

 До Всеукраїнського дня бібліотек у дитячому відділі КЗ «Оболонська центральна бібліотека» презентовано літературні імпульси «Модні фішки сучасної книжки».

Сучасна книжка… Яка вона?

На це питання легко дати відповідь, адже в бібліотеці є найяскравіші книжкові новинки української та зарубіжної літератури. Поруч із традиційною книгою, де є текст та ілюстрації до нього, у світі стрімко розвиваються інноваційні технології у проєктуванні дитячої книги. Видавці дитячих книг використовують модні фішки для дитячої книжки: термо-фарби, флуоресцентні фарби, водонепроникний папір, ароматні чорнила. Є книги з доповненою реальністю та книги, які уміють співати чи розмовляти. Виставку можна переглянути тут

А ще ми пропонуємо вам, шоновні читайлики, переглянути книжкову виставку «Від серця до серця», на якій зібрано книги, які ви нам подарували.

Дякуємо за щирість ваших сердець та за неоціненні подарунки у яких і досі відчувається тепло ваших маленьких долоньок.

Отож, якщо ви бажаєте зануритись у світ подорожей, пригод та фантастики, щоб вашому здивуванню та емоціям не було меж, то запрошуємо до бібліотеки.

Буде цікаво!

#Всеукраїнський_день_бібліотек




неділя, 29 вересня 2024 р.

З Всеукраїнським днем бібліотек!


 Королеви книжкових світів!

Шановні колеги!

Від щирого серця вітаємо Вас із професійним святом! Ваша стійкість, незламність та відданість улюбленій справі вражає! Нехай життєдайне світло Ваших сердець не згасає, а дорогоцінне тепло Ваших душ - зігріває та лікує!

Нехай ніколи не заростає стежина до Ваших книжкових скарбниць. Нехай повняться вони цікавими книгами, дитячим щебетом та розважливим гомоном.

Віри й натхнення, Вам, миру, добра, нових книжок та вдячних читачів!

З святом, шановні колеги!


пʼятниця, 20 вересня 2024 р.

Майстер-клас "Голуб миру"

Голубко біла, ти лети у світ,

Хай буде мир у небі голубому.

Бо голуб миру, кажуть з давніх літ,

Приносить радість родові людському!

Мир, яке коротке, але змістовне слово. Це слово звучить по – різному на континентах Землі, але скрізь воно означає прості й одвічні істини.

Воно вміщує в собі яскраве сонце і блакитне небо, радісну працю і теплий хліб, радісний сміх дітей та усміхнені обличчя дорослих.

21 вересня в Україні і в усьому світі відзначають Міжнародний день миру. Сьогодні для нашої держави це свято є особливо значимим! Нині українці мужньо виборюють право жити вільно у своєму домі, відстоюють незалежність та суверенітет, захищають мирне небо і щасливе майбутнє українських дітей. І найвищу цінність миру, який є запорукою щасливого життя, сьогодні відчула кожна українська родина. Це свято покликане змусити кожного не тільки задуматись, але й зробити що-небудь дієве заради спокою на Землі, адже найбільше у світі щастя – це мир. Ми докладаємо зусиль і віримо, що наші діти зростатимуть у мирній та незалежній Україні!

У дитячому абонементі КЗ «Оболонська центральна бібліотека» відбувся майстер-клас “Голуб миру”, на якому юні читачі виготовляли символ миру. Провела майстерклас бібліотекар дитячого абонементу Тетяна Моргун. Під керівництвом бібліотекарки діти старанно вирізали, клеїли, прикрашали виріб, щоб він став маленьким шедевром. Кожний виготовлений голуб увібрав у себе тепло дитячих рук і любов, а також несе величезний сенс і заклик до миру на всій землі! Запрошуємо до перегляду тут

Сьогодні ми вклоняємося нашим захисникам та захисницям, віримо в ЗСУ, у справедливість та нашу Перемогу.

Слава Україні! Героям слава!



Хай буде мир на всій землі, ми не бажаємо війни!

 Хай літають завжди журавлі,       

Колоски видзвонюють налиті,       

Ми за те, щоб мир був на землі       

Для усіх дітей на цілім світі.       

                                 О.Пархоменко

21 вересня в Україні та в усьому світі  відзначають Міжнародний день миру. Сьогодні МИР в Україні не є абстрактним бажанням, це усвідомлена мета, адже за мирне існування, за право жити у власній державі триває боротьба на нашій рідній землі. І найвищу цінність миру, який є запорукою щасливого життя, сьогодні відчула кожна українська родина. На Україну напав ворог. І нам, українцям, як ніколи, потрібно усіма силами боротися за мир, щоб нам завжди світило тепле, ясне сонечко, щоб небо було завжди чисте та голубе, щоб завжди були посмішки на обличчях у людей.

З нагоди Дня миру у дитячому абонементі бібліотеки експонується книжково – ілюстративна виставка «Хай буде мир на всій землі, ми не бажаємо війни!», на якій представлені книги, що розкривають значущість боротьби за мир для людини будь-якої країни, показують відвагу наших воїнів у сучасному протистоянні України проти збройної агресії російської федерації.

Виставка пропонує замислитися над глибокими питаннями війни і миру на Землі.

Запрошуємо до перегляду.







вівторок, 17 вересня 2024 р.

Бібліотечний урок-бесіда «Історія створення книги»

 Давно-давно на землі не було книжок, бо люди ще не вміли їх робити. «Сторінками» найдавніших книжок були камені, стіни печер, сокири, вояцькі щити. Писали на всьому. Бо ж не було тоді ані паперу, ані пер чи олівців. Далі люди додумалися писати на глині, яку потім сушили і випалювали у вогні. Та хіба на глиняних сторінках-цеглинках багато напишеш? До того ж ці книжки були важкі та незручні! Коли, скажімо, якийсь учень збирався в дорогу і брав із собою дві-три «книги», йому потрібен був віз. У сучасному житті книги стали більш доступними, а навчання за допомогою підручників стало звичним. Але питання збереження книг та продовження їх терміну служіння людям залишається актуальним.

Бібліотекар дитячого абонементу КЗ «Оболонська центральна бібліотека» Тетяна Моргун  провели бібліотечний урок-бесіду «Історія створення книги» для учнів 4 класу Оболонського ліцею, які разом з класним керівником Іриною Анатоліївною Литвиненко завітали на гостину до нашої бібліотеки.

Впродовж уроку діти залюбки спілкувалися, відповідали на запитання, показали неабияку обізнаність у запропонованій темі.

Наприкінці зустрічі діти із великим задоволенням обмінювались між собою враженнями про прочитані книги та рекомендували друзям свої улюблені книги.

А ще маленькі читайлики мали змогу вибрати книги за своїми смаками і уподобаннями.

Усміхнені обличчя дітей та їх слова вдячності, свідчили про те, що їм дуже сподобався бібліотечний урок-бесіда.

То ж до нових зустрічей, наші маленькі читайлики!







понеділок, 9 вересня 2024 р.

Ви словом українським розпочали співати…

Таке-то, мисливий, земляче наш милий,

Таке з нами диво робив:

До простого слова та рідної мови

Ти перший своїх прихилив!

 І з твого почину на всю Слов'янщину

Пішло наше слово гулять;

Твої нащадки своїм рідним батьком

Тебе почали величать.

                                                     Панас Мирний

        Сьогодні, 9 вересня  вся Україна і увесь світ відзначає  255-ти річний ювілей з нагоди дня народження видатного діяча української культури, першого класика нової української літератури Івана Петровича Котляревського -  письменника, драматурга та основоположника сучасної української літератури.

     Іван Котляревський  здійснив найбільший внесок у формування сучасної української літературної мови – у час, коли староукраїнська писемність занепадала, його знаменита поема "Енеїда" була першим твором, написана на основі живого усного мовлення народу. Котляревський, який мав дворянське походження, гарну освіту і літературний хист, міг піти легшим і надійнішим на той час шляхом – почати писати російською. Але, як бачимо, окрім літературного обдарування, Котляревський був наділений почуттям неабиякої  національної свідомості, він розумів, що його талант міг розкритися у стихії рідного слова.

        Іван Котляревський був першим серед тих, хто непохитно тримав українську позицію упродовж свого життя і тим самим заклав підвалини не тільки нової української літератури, а й нового українського життя.

      У новому українському письменстві  Котляревський став першим митцем, який звернувся до життя народу й народного слова як головних джерел літературної творчості.

     Іван Петрович Котляревський подарував українській літературі не багато творів, але кожен з них є неперевершеним вкладом в спадщину України XVIII ст. «Енеїда», «Наталка Полтавка», «Москаль-чарівник» – усі ці перлини української культури відомі не лише на Батьківщині, але й далеко за її межами. І саме вони являються головними прикрасами біографії Івана Петровича.

      Іван Петрович Котляревський помер на 70-му році життя і був похований у Полтаві. Смерть зачи¬нателя нової української літератури була великою втратою для всієї України.

       Ті цінності, які обстоював Іван Котляревський, сьогодні доводиться захищати зі зброєю в руках на фронтах російсько-української війни. Дякуємо Захисникам і Захисницям, дякуємо силам оборони України, віримо в Україну та її збройні сили, робімо все, щоб війна завершилася нашою скорішою перемогою.

  До ювілею славетного письменника у дитячому абонементі нашої бібліотеки  влаштовано тематичну виставку-посвяту  «Ви словом українським розпочали співати…» на якій представлені видання творів письменника та матеріали про його творчий та життєвий шлях.     

 Тож ми запрошуємо  ознайомитися з переглядом усіх, хто щиро любить творчість Івана Котляревського і в черговий раз торкнутися життєдайного джерела його літературного слова.

Будеш, батьку, панувати,

Поки живуть люди,

Поки сонце з неба сяє,

Тебе не забудуть!

                                 Тарас Шевченко











 

пʼятниця, 6 вересня 2024 р.

Vivat переможцю!

 

У Полтавській обласній універсальній наукова бібліотеці імені І. П. Котляревського було підбито підсумки обласного конкурсу ««Будеш, батьку, панувати…» (до 255-річчя з дня народження письменника) ». У ньому взяли участь 57 користувачів з 43 публічних бібліотек сільських, селищних, міських територіальних громад області, які представили на розгляд обласного журі свої роботи -відеоролики, створені за мотивами творів І. П. Котляревського.

За результатами II етапу конкурсу почесне II місце виборола наша юна читачка учениця 6 класу Оболонського ліцею Марія Пономарьова.

Ми щиро вітаємо Марію з перемогою!!!

Нехай ця ПЕРЕМОГА стане стимулом для нових великих звершень і досягнень, мотиватором для участі у нових конкурсах та змаганнях!

Гордимося і щиро дякуємо талановитій конкурсантці  за гідне представлення нашої бібліотеки на обласному конкурсі читців творів І. П. Котляревського «Будеш, батьку, панувати…» (до 255-річчя з дня народження письменника).

Так тримати!

Конкурсну роботу Марії Пономарьової можна переглянути тут