вівторок, 28 лютого 2023 р.

ІІ Всеукраїнський конкурс із правового просвітництва «Конституція для всіх: і великих, і малих»

 Шановні друзі, колеги та наші наймолодші користувачі!

     Національна бібліотека України для дітей та ГО «Асоціація розвитку суддівського самоврядування України» раді оголосити, що ІІ Всеукраїнський конкурс із правового просвітництва «Конституція для всіх: і великих, і малих» до Дня Конституції України розпочинається вже 27 лютого. Тож у всіх охочих вивчати основний Закон України та надихати робити це інших є час, щоб:

     1) зібрати команду від 5 дітей 6-12 років (так-так, зверніть увагу, що цього року приймаються тільки колективні конкурсні роботи!);

     2) визначитися з улюбленою статтею «Конституції для всіх…» (витяг з цієї книжки доступний на сайті НБУ для дітей за посиланням https://chl.kiev.ua/MBM/Book/View/717#page/1/mode/2up  );

     3) креативно зачитати про права в Україні на відео (згідно з вимогами Положення - https://chl.kiev.ua/Default.aspx?id=10520 ) і надіслати його Національній бібліотеці України для дітей, заповнивши ось цю форму https://docs.google.com/.../1e7QC3n9dJhRQl72w.../viewform... .

     Підсумки будуть підведені традиційно - 28 червня 2023 року у День Конституції України.

     Шануймося у слові, плекаймо креативність та знаймо свої права!


пʼятниця, 24 лютого 2023 р.

Не згасне свіча поетичної любові

25 лютого в Україні відзначається день народження Лесі Українки - видатної української поетеси, перекладача, культурного діяча. Ніжна, але сильна духом, пройнята прометеївським вогнем любові до людей, Леся Українка – неперевершений поет боротьби, поет-патріот. Її твори надихають, додають сил та впевненості. До дня народження славетної краянки -  Лесі Українки Оболонська центральна бібліотека представляє вашій увазі відеочитання від нашої активної користувачки Вікторії Щербини тут

 


четвер, 23 лютого 2023 р.

Тоді ти стала мною, Батьківщино, а я тобою на світанні став…

24 лютого 2022 року назавжди розділило життя українців на до та після…

О п'ятій годині ранку російські війська здійснили масовану повітряну атаку по всій території України та почали повномасштабний воєнний наступ. За роки терору Донбасу та окупації Криму нелюдський апетит країни агресора зріс. Армія рф завдає підступних ударів по цивільних об'єктах, об'єктах критичної інфраструктури, медзакладах, школах, енергосистемі, знищує вщент українські міста та села, обстрілює «зелені» евакуаційні коридори, регулярно нехтує нормами Женевської конвенції 1949 року про захист цивільного населення під час війни та скоює воєнні злочини, цинічно вбиваючи українців.

Напередодні річниці повномасштабного вторгнення в Україну для своїх користувачів Оболонська центральна бібліотека презентувала книжкову виставку «Тоді ти стала мною, Батьківщино, а я тобою на світанні став…».

Для читачів-дітей проведено огляд нових книг «Світло знищить тіні, згине гидь стоглава… Слава Україні! Всім Героям – слава!», представлених на виставці.

Цей день, 24 лютого 2022 року, ми завжди будемо пам'ятати. Скільки б часу не минуло, ті події для кожного українця назавжди закарбуються в серці.

Пам'ятаємо! Не пробачимо!





 

вівторок, 21 лютого 2023 р.

Прекрасне слово і душа у мові рідній поєднались

До Міжнародного дня рідної мови представляємо вашій увазі відео проект «Прекрасне слово і душа у мові рідній поєднались» .

Вірш за українським алфавітом "А ти - душа моя, ти знаєш, Україно?!" 

Запрошуємо до перегляду тут

Читає Вікторія Щербина.

 


Нас єднає рідне слово, ніжне, чисте, барвінкове

Кожного року 21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Це свято досить молоде. Воно запроваджено у листопаді 1999 Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності. Мова – це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат кількатисячної еволюції кожного народу.

Змалечку, виховуючи в собі справжню людину, кожен із нас будує в своїй душі собор, де плекають найцінніший скарб — МОВУ.

З нагоди свята в Оболонській центральній бібліотеці проведено цикл заходів під гаслом «У мові рідній – і минуле, і майбуття, у ній народу суть, його життя». Зокрема була влаштована мовна виставка-палітра «Нас єднає рідне слово, ніжне, чисте, барвінкове» та підготовлено відеопроект «Прекрасне слово і душа у мові рідній поєднались».

На виставці представлені книги, у яких висвітлюється історія народження та розвитку однієї з наймилозвучніших мов світу – української. Мета цієї виставки – поглибити знання про мову як основу духовності; виховати любов і повагу до української мови, як мови державної та материнської.

Пропонуємо вашій увазі ці відеопроекти "Рідна мова" тут

Читає Ольга Карпіченко.

             


понеділок, 20 лютого 2023 р.

Доки серця палають, герої не вмирають

20 лютого стало для нас назавжди пам’ятним днем – Днем Героїв Небесної Сотні.

Герої Небесної Сотні – уособлення людської, громадянської та національної відваги й самовідданості.

День Героїв Небесної Сотні відзначається в Україні 20 лютого на вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні.

Героями Небесної Сотні стали люди, різні за віком, статтю, освітою, з різних куточків України та з-за кордону. Серед них були успішні підприємці й звичайні пенсіонери. Найстаршому – Іванові Наконечному – виповнилося 82 роки, а наймолодшому – Назарієві Войтовичу – лише 17.

Євромайдан увійшов в історію України, як символ і взірець жертовності, патріотизму та героїзму. Саме на 20 лютого припадає пік розстрілів Героїв Небесної Сотні у центрі Києва. Загалом, було вбито 107 людей, включаючи 13 дітей, а сотні інших були поранені. За даними Генпрокуратури, під час Євромайдану постраждали 2,5 тисячі людей. Спроби дослідження злочинів, пов'язаних з "Небесною сотнею", тривають і досі...

Герої Небесної Сотні − теперішній голос нашого сумління, це наш біль і наша гордість, наші сльози і душевний щем.

Слава Героям Небесної Сотні, слава українським воїнам, які з гідністю та честю нині виконують свій святий обов’язок захисту нашої Батьківщини. Будьмо гідні своїх героїв, які віддали і віддають свої життя за нашу свободу та право на вільний розвиток.

Оболонська центральна бібліотека запрошує своїх користувачів на бібліофреш, до дня вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні, «Доки серця палають, герої не вмирають». Книги представлені на виставці, увіковічили Майдан та його Героїв.

Ми Єдина країна! Ми всі прагнемо одного – Миру, спокою, міцної і квітучої держави та чистого неба над головою. Хай палають свічки пам’яті загиблим героям Небесної Сотні у наших серцях. Ушануємо хвилиною мовчання всіх, хто поклав життя за долю, за волю, за незалежність і свободу нашої з вами єдиної України! Герої не вмирають, поки живе пам’ять про них!

 





четвер, 16 лютого 2023 р.

ГУЛАК-АРТЕМОВСЬКИЙ - АВТОР ПЕРШОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ОПЕРИ “ЗАПОРОЖЕЦЬ ЗА ДУНАЄМ

16 лютого у 2023 році українська мистецька спільнота відзначає 210-річчя від дня народження видатного співака і композитора Семена Степановича Гулака-Артемовського. Хто ж він, цей славетний співак і композитор, твори якого живуть і радують людей і в наші дні? 

Семен Степанович Гулак-Артемовський (1813-1873) – український композитор, співак, драматичний артист. Митець був цікавою і різнобічно обдарованою особистістю.

С. С. Гулак-Артемовський:

- народився в сім'ї священника;

- навчався у Київській теологічній семінарії (саме так називали тоді реорганізовану Києво-Могилянську академію);

- розпочав співати – спочатку в хорі Софіївського собору, а пізніше Михайлівського монастиря. Долю майбутнього співака вирішив його прекрасний голос, на який звернув увагу М. Глінка, шукаючи виконавця для партії Руслана у своїй опері;

- захоплювався нетрадиційною медициною, вірив у лікування за допомогою гіпнозу. За свідченням очевидців, приймав до 30-40 пацієнтів щоденно і не брав грошей за консультації;

- є автором першої української національної опери «Запорожець за Дунаєм»;

- створював мініатюрні портрети на слоновій кості (на жаль, жоден художній доробок митця не зберігся);

- є автором українських пісень, у тому числі «Стоїть явір над водою» (присвячена Т. Г. Шевченку, з яким співак товаришував).

15 лютого 2013 р. до 200-річчя від дня народження С. С. Гулака-Артемовського Національний банк України випустив срібну ювілейну монету.

Семен Степанович Гулак-Артемовський помер у віці 60 років 17 квітня 1873 року, залишивши у мистецтві яскравий і неповторний слід багатогранням свого щедрого таланту.

До відзначення 210-річниці від дня народження видатного співака і композитора в Оболонській центральній бібліотеці влаштовано виставку-бенефіс «З піснею в серці».

Запрошуємо до перегляду всіх поціновувачів творчості видатного співака і композитора.









середа, 15 лютого 2023 р.

День єднання

День єднання України тепер відзначатиметься щорічно 16 лютого.  Єдність — це жити в мирі, жити у злагоді, жити щасливо!

Дитячий абонемент Оболонської центральної бібліотеки  долучився  до святкових заходів з нагоди свята, які проводилися в КЗ «Оболонська центральна бібліотека».

Для юних користувачів книгозбірні була влаштована книжкова виставка-інсталяція «День єднання», адже Єдність нашого народу  починається з дитинства! Матеріали виставки сприяють вихованню підростаючого покоління любові до своєї Батьківщини, в дусі патріотизму, поваги до культури своєї країни.

Заходи, проведені в цей день, наголосили про розуміння того, що лише в єдності дій можемо досягти величної мети – побудови духовно багатої, вільної та демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки. Навіть зараз, в нелегкі часи для нашої Батьківщини, ми не перестанемо вірити, що територіальна цілісність України навіки залишиться непорушною. Адже вона скріплена кров’ю мільйонів незламних борців минулого століття і тих, хто і зараз веде боротьбу з ворогом, який посягнув на цілісність нашої держави.






ФЛЕШМОБ «ДЕНЬ ЄДНАННЯ»

Наш народ єдиний у готовності захищати Батьківщину, нашу свободу та незалежність. Ми хочемо мирно жити та процвітати на своїй землі і нікому не дозволимо зазіхнути на наше  демократичне і вільне майбутнє.

Працівники та користувачі Оболонської центральної бібліотеки доєдналися до  флешмобу «День єднання». Учасники заходу тримали Національний Прапор України, як символ єдності і свободи нашої країни.

Саме в єдності сила українського народу, вона є нашою фундаментальною цінністю. Вона робить українців нездоланними! В Єдності наша віра, надія, сподівання, прагнення, сила і одна на всіх мета — Перемога!!!

Колектив бібліотеки щиро вдячний своїм читачам за впевнену позицію в житті, за небайдужість та за активну участь у флешмобі.

#День_єднання











Як зірка в небі - Україна в серці


 А наша єдність нездоланна,

Бо в нас тече козацька кров.

За скільки літ нас не здолали,

А отже вистоїмо знов!

16 лютого 2023 Україна вдруге буде відзначати День Єдності. Взимку 2022 року без пояснень росія стягнула війська і військову техніку до українського кордону, після чого світові ЗМІ заявили про можливість військового вторгнення РФ в нашу країну. Серед можливих дат початку війни британське видавництво The Sun назвало 16 лютого.

Президент Володимир Зеленський закликав українців не панікувати і оголосив цю дату Днем єднання України. Свято встановлено в Україні «З метою посилення консолідації українського суспільства, зміцнення його стійкості в умовах зростання гібридних загроз, інформаційно-пропагандистського, морально-психологічного тиску на суспільну свідомість…»

У День єднання Державний Прапор України ми піднімаємо  на будівлях усіх населених пунктів країни, о 10:00 – виконується  Державний Гімн, а українці одягають синьо-жовті стрічки. День єднання – зовсім молоде свято, яке має згуртувати українців і показати, що ми – єдиний народ.

До цієї дати у КЗ «Оболонська центральна бібліотека» влаштовано книжкову виставку патріотичного спрямування "Як зірка в небі - Україна в серці".

Також до свята пропонуємо долучитися в соцмережах до флешмобу, в  рамках якого потрібно зробити (чи знайти готове) фото з прапором України і поставити на фото хештег #День_єднання. Чекаємо на ваші фото і активну участь!

Єднаймося всі разом!!! Разом до перемоги!!!

В єднанні наша сила!!!

Ми сильні коли ми разом! Слава Україні та нашим захисникам!