понеділок, 30 січня 2023 р.

Дня пам’яті Героїв Крут


29 січня — День пам‘яті Героїв Крут.

Ще юнаки, ще майже діти,

А навкруги і смерть, і кров.

"На порох стерти, перебити!" —

Іде на Київ Муравйов.

Полків його не зупинити,

Та рано тішаться кати:

Коли стають до зброї діти,

Народ цей — не перемогти!

                                    М. Луків

Крути, 1918 року… біля залізничної станції Крути кілька сотень українських студентів та гімназистів прийняли нерівний бій з чотирьохтисячною армією росіян під проводом Муравйова. Українські юнаки загинули і власною кров’ю вписали героїчну сторінку в історію визволення нашого народу.

До  Дня пам’яті Героїв Крут, з метою виховання поваги до історичного минулого українського народу, працівники нашої бібліотеки підготували  для своїх користувачів бібліографічний огляд літератури «Вони славу здобували в Україні біля Крут» та розгорнули однойменну книжкову виставку – пам'ять, яка розповідає про героїчний подвиг київських студентів під Крутами.

Цей день назавжди залишиться світлим в нашій пам’яті. День подвигу та прикладу для майбутніх і нинішніх поколінь. День надії і любові до своєї вітчизни. День пам’яті Героїв Крут.

Бій під Крутами — символ героїзму, жертовності та відданості нашого юнацтва і символ національної трагедії та безпечності.

Незламність, мужність «перших українських кіборгів» сьогодні допомагає нам у боротьбі проти того ж ворога.

Як тоді, так і сьогодні ми змушені боротися проти росії. Неважливо, яку назву носить ця держава: імперська, більшовицька, сталінська чи путінська. Для нас — це назавжди країна-терорист, країна-окупант, країна-вбивця.

Сьогодні на захист України стали тисячі українців.  

Вічна шана і безмежна подяка захисникам нашої держави.

Схилімо голови у скорботі за тими, хто віддав своє життя за нашу державу.






пʼятниця, 27 січня 2023 р.

Скорботна свіча пам’яті

 

27 січня у всьому світі відзначається День пам’яті жертв Голокосту. Саме в цей день у 1945 році було звільнено в’язнів найбільшого нацистського табору смерті Аушвіц-Біркенау в Освенцімі.

"Неможливо розповісти про геноцид, але і замовчувати його не можна". Ці слова належать колишньому в’язню Освенціма Єлі Візелю.

Доки жива людська пам'ять, трагедію Голокосту слід згадувати із соромом і жахом. Людство мусить не забувати про мільйони ні в чому не повинних євреїв та представників інших національностей, яких було по-варварськи знищено,в роки другої світової війни.

До цієї скорботної дати в Оболонській центральній бібліотеці влаштовано історичну свічку пам’яті  «Скорботна свіча пам’яті».

Пам'ять про Голокост необхідна нам, щоб ми ніколи не були байдужими спостерігачами проявів ворожнечі. Тепер, коли Голокост відходить у минуле, нинішнє покоління має пам'ятати його і відстоювати гідність людини.

У цей День скорботи і пам’яті, ми приєднуємося до загальної печалі і прагнемо співчувати всьому болю та втраті, ім’я якої - Голокост. Нехай живе надія, що подібного більше ніколи не повториться! Будемо пам’ятати...






четвер, 26 січня 2023 р.

Всеукраїнський конкурс «Вільнюсу — 700»

 

Любі наші читачі!

Пропонуємо вам взяти участь Всеукраїнському конкурсі дитячого малюнку «Вільнюсу — 700» з нагоди відзначення 700-річчя від дня заснування столиці Литовської Республіки, а також на знак подяки литовським друзям за активну підтримку України та захист нашої культури.

Участь у Конкурсі беруть діти віком до 18 років у 3-х вікових категоріях:

— дошкільники та учні 1-4 класів;

— учні 5-7 класів;

— учні 8-11 класів.

Учасники Конкурсу готують оригінальні малюнки, виконані будь-якими художніми засобами і техніками, формату А-3, які відповідають темі Конкурсу та містять авторське бачення щодо культурного, історичного, традиційного розмаїття міста Вільнюс.

Роботи надсилаються з коротким повідомленням: назва малюнку, прізвище, ім’я автора у називному відмінку, його повна дата народження, домашня адреса (поштова), мобільний телефон для зв’язку або телефон батьків; для колективних робіт — назва гуртка, ПІБ його керівника, мобільний телефон для зв’язку.

Конкурс проводиться з 25 січня по 1 червня 2023 року у три тури:

перший — з 25 січня по 31 березня — на місцевому рівні у бібліотеках територіальних громад області;

другий — з 1 по 17 квітня — на обласному рівні в обласній бібліотеці для дітей;

третій (підсумковий) — з 21 квітня по 1 червня — на загальнодержавному рівні у Національній бібліотеці України для дітей.

Малюнки, виготовлені учасниками Конкурсу, просимо надсилати до КЗ «Оболонська центральна бібліотека» Оболонської ТГ, потім зібрані роботи пересилатимуться до Полтавської обласної дитячої бібліотеки ім.. П. Мирного.

Чекаємо роботи до 25 березня 2023 року (тому що найкращі роботи будуть відправлені до Києва)

Більше інформації про Конкурс та Положення-за посиланням:

https://chl.kiev.ua/Default.aspx?id=10459




пʼятниця, 20 січня 2023 р.

Покличемо пам'ять у свідки

Україно, нездоланна вища Мати

Володимира, Богдана і Тараса.
Бог тобі призначив жити, не вмирати,
Бути світові як захист і окраса.

                                 В. Переяславець


22 січня Україна відзначатиме одну з найважливіших віх історії власної державності. Саме цього дня було проголошено Акт Злуки між Українською Народною Республікою та Західноукраїнською Народною республікою.

З нагоди цієї визначної дати в Оболонській центральній бібліотеці розгорнуто книжкову виставку під назвою «Покличемо пам'ять у свідки». Книжкова виставка привертає увагу відвідувачів бібліотеки та пропонує замислитись над історією нашої країни, сьогоденням та майбутнім українського народу. Матеріали, представлені на виставці, акцентують увагу на історичних фактах, що передували Злуці, на об’єднавчому русі, який наприкінці 1918 початку 1919 років охопив майже всю Україну.

Слово «соборність» включає в себе єдність і згуртованість. У ньому ми чуємо слово «собор».     Собор душі є у кожного із нас. Берегти його - означає слідкувати за своїми думками, діями, вчинками. Одним із головних завдань собору душі - знати і пам’ятати свою історію.

Тож вивчаймо власну історію і цінуймо цілістність рідної землі і народу!





четвер, 5 січня 2023 р.

Долі осяяні талантом

У Оболонській центральній бібліотеці відкрита книжково-ілюстративна виставка „Долі осяяні талантом”, що знайомить читачів із творчістю талановитих українських поетів Василя Стуса ( 6 січня - 85 років від дня народження) та Володимира Сосюри (6 січня - 125 років від дня народження).

Запрошуємо усіх, кого цікавить творчість поетів, відвідати нашу бібліотеку і детальніше ознайомитися із запропонованою виставкою.


6 січня виповнюється 85 років від дня народження українського поета Василя Стуса, замордованого у радянських тюрмах. Він був одним із найактивніших представників українського культурного руху шістдесятників. Поет рідкісного таланту, який обрав долю борця. Із 47-ми років життя 13 провів у радянських слідчих ізоляторах, карцерах, камерах-одиночках, мордовських таборах, на Колимі, на каторжній роботі в шахті.

Його позбавляли побачень з рідними, вилучали вірші, листи й рукописи, знущалися фізично й намагалися знищити морально. “То був чоловік, який говорив і писав за будь-яких обставин ясно, як перед Богом, і платив за це життям”, – писав про нього Євген Сверстюк. Тому значення Василя Стуса більше, аніж талановитого поета, публіциста, перекладача й літературознавця. Він був і залишається “голосом сумління у світі розхитаних і розмитих понять честі, правди, порядності”. 


6 січня виповнюється 125 років від дня народження Володимира Сосюри – українського письменника, поета-лірика, автора понад 40 збірок поезій, широких епічних віршованих полотен, роману «Третя Рота». Його творчість пронизує глибока самовіддана любов до своєї Батьківщини, прагнення зберегти і примножити славу рідного народу. Поезія Володимира Миколайовича нікого не залишить байдужим, адже ці твори вчать нас жити та любити.