пʼятниця, 30 квітня 2021 р.

Другого травня відзначатимемо одне з найважливіших весняних свят – Великдень. 

Це – одне з найочікуваніших дітьми свят, адже саме у цей день вони нарешті зможуть поласувати такими унікальними смаколиками як паски та крашанки. Крім того, дітям неабияк подобається процес підготовки до свята, а також нічне відвідування церкви та сам обряд освячення пасок. На жаль, сучасні діти часто не так багато знають про традиції свого народу. Тому дитячий абонемент нашої бібліотека підготував для маленьких читачів відео презентацію «З Великоднем!».

Діти дізнаються більше про свято Великодня, про його значення для українського народу та які саме продукти треба покласти до великоднього кошика.

Зі святом! З Великоднем!



З Великоднем!

Великдень – одне із шанованих свят, яке відзначають щороку в Світлу Неділю навесні. У цей день освячують паски, писанки і крашанки. Щоб згадати пов᾽язані з Великоднем народні й сімейні звичаї пропонуємо Вам книжкову виставку – вернісаж «Великодні передзвони».

Вітаємо Вас з радісним і світлим весняним святом оновлення, з Великоднем! Нехай у цей святий день Ваші серця будуть відкриті, нехай прийдуть у Ваші душі гармонія і тепло. Бажаємо, щоб Ваш будинок наповнився затишком, дзвінким сміхом, щоб тільки добрі вісті приходили сьогодні у Вашу родину, будьте здорові й щасливі.






понеділок, 26 квітня 2021 р.

Ти біль мого серця, Чорнобиль...

Сьогодні - 35-й День пам’яті, День скорботи і роздумів.

Чорнобиль… Чорний  біль  нашої  землі.  І  скільки  б  не   минуло  років,   все  одно це слово полум’янітиме чорним вогнищем скорботи.


Їх було 65. Це жителі Оболоні, Наталенок, Тукалів, Зікранців і Калинівки. Вся Україна піднялася на ліквідацію наслідків страшної аварії…

Проходять роки після аварії на ЧАЕС. А  біль не вщухає, тривога не покидає  людей, пов’язаних із скорботним часом ядерного апокаліпсису. Чорнобильська  біда надовго залишиться у нашій пам’яті.


Чорнобильський вітер по душах  мете,

Чорнобильський пил на роки опадає…

Годинник життя безупинно іде…

Лиш Пам’ять, лиш Пам’ять усе пам’ятає …



Чорнобиль. Подвиг. Пам’ять. Істина...

26 квітня Україна вшановує пам’ять жертв Чорнобильської катастрофи – катастрофи планетарного масштабу. Це день, який сколихнув увесь світ та змінив ставлення до використання мирного атома. День, який змінив долі сотень тисяч людей. 35 років минуло с того часу, коли життя народу України розділилося на «до» та «після» аварії. Відлуння цієї трагедії відчувається і зараз.

Дитячий абонемент КЗ «Оболонська центральна бібліотека» долучився до відзначення цієї дати і до уваги наших юних користувачів ми пропонуємо відео презентацію «Хто квітень наш отак підступно зрадив?». Пам'ятаймо тих, хто, ціною свого життя та здоров’я, врятував світ!

Писати для дітей завжди складно. Особливо коли йдеться про такі щемливі теми, як Чорнобильська катастрофа. Адже інформацію дітям необхідно подати так, щоб не завдати травми вразливій психіці й не налякати малечу. Здається, українські письменники Катерина Михаліцина та Анатолій Андржеевский знають, як достукатися до дитячої душі і ненав’язливо донести наймолодшим читачам історичний досвід та помилки минулого.

Переконайтеся в цьому самі, прочитавши оповідання «Квіти біля четвертого» та «Чорнобильський пес Аксель», які з’явилися в нашій бібліотеці завдяки Програмі поповнення бібліотечних фондів від Українського інституту книги.

 #програма_поповнення_фондів_бібліотек

#програми_УІК


 

пʼятниця, 23 квітня 2021 р.

Незалежна і єдина – моя Україна!

Любі діти! Хочемо нагадати вам, що 1 березня стартував Всеукраїнський конкурс дитячої творчості «Незалежна і єдина – моя Україна!» до 30-річчя Незалежності України для дітей віком 6-18 років.

Конкурс проводиться у трьох номінаціях:
    - малюнок;
    - вишивка;
    - аплікації.


Тематичні напрямки конкурсних робіт:

    - історія України;

    - її героїчне минуле і сьогодення;

    - події і постаті у боротьбі за незалежність;

    - національні традиції;

    - державні символи.

На конкурс приймаються індивідуальні та колективні роботи.

Деталі проведення конкурсу:

Конкурсанти готують роботу, яка за змістом і жанром відповідає загальній ідеї Конкурсу та дотримуються наступних вимог:

-         у категорії «Малюнок» — малюнки у довільній графічній, живописній формах, виконані олівцями, фарбами чи фломастерами, у форматі А3;

-         у категорії «Вишивка» — роботи на тканині, використовуючи різні техніки вишивання у довільному форматі;

-         у категорії «Аплікація» — роботи з використанням будь-яких круп, насіння та додаткових природних матеріалів у форматі А4 або А3 — роботи із застосовуванням будь-яких технік квілінгу у вигляді панно на папері, тканині, пластику або дереві.

Роботи подаються із зазначенням назви роботи та обов’язковим коротким

повідомленням про автора: прізвище, ім’я, дата народження, домашня адреса, контактний телефон (власний або батьків);

-         для колективних робіт додати ПІБ та контактний телефон керівника гуртка або студії.

До участі не допускаються роботи, які не відповідають умовам Конкурсу.

 Свої роботи надсилайте на адресу бібліотеки:

вул. Позена 1-А,

с. Оболонь

      КЗ «Оболонська центральна бібліотека» з поміткою «На   конкурс» до 25 травня.



середа, 21 квітня 2021 р.

ГЕНІЙ УКРАЇНСЬКОЇ ВИШИВКИ.

 25 квітня 2021 року виповниться 110 років від дня народження відомої вишивальниці Віри Сергіївни Роїк — заслуженої майстрині народної творчості України, члена Національної Спілки художників, народного мистецтва України, лауреата різних премій, кавалера ордена княгині Ольги та міжнародного ордена Миколи Чудотворця «За примноження добра на землі». У 2006 р. засновано премію в галузі народного мистецтва імені Віри Роїк.

До цієї річниці у КЗ «Оболонська центральна бібліотека» підготовлено етно-виставку «Рушники сміються і тужать хрещатим барвінком», на якій представлено матеріали про життєвий і творчий шлях відомої землячки та роботи місцевих майстринь-вишивальниць Галини Моті та Катерини Стулій.




вівторок, 13 квітня 2021 р.

Всеукраїнський конкурс дитячого екомалюнку «Книга і діти, екологія і світ».

 1 березня стартував перший у 2021 році Всеукраїнський конкурс дитячого екомалюнку «Книга і діти, екологія і світ». Цей конкурс приурочений до Всесвітнього дня охорони довкілля .

Діти Оболонської територіальної громади активно долучилися до участі у ньому та презентували свої роботи.

Під час відбору було розглянуто конкурсні роботи, серед яких малюнки у різних техніках виконання, які представлятимуть Оболонську ОТГ вже на обласному оцінюванні.

До вашої уваги роботи юних конкурсантів:

1. Василенко Софія – 1 кл.

2. Вернигора Денис – 1 кл.

3. Лисенко Олександра – 2 кл.

4. Новоселецький Євген – 2 кл.

5. Шишка Сергій – 2 кл.

6. Теряник Тетяна – 5 кл.

7. Зданевич Ірина – 6 кл.

8. Павелко Іван – 6 кл.

9. Шершень Назар – 6 кл.

10.  Литвиненко Людмила – 7 кл. (с. Погребняки)

11.  Вовк Крістіна – 9 кл.

12.  Опришко Вікторія -10 кл.

13.  Філоненко Надія – 10 кл.

Конкурс проводиться в два етапи:

• перший-на обласному рівні.

• другий-на загальнодержавному (підсумковий).

Щиро вдячні за підтримку та співпрацю педагогам Оболонської ЗОШ І-ІІІ ст.: заступнику директора з виховної роботи - Новоселецькі Ользі Володимирівні; педагогу-організатору - Скрипник Оксані Володимирівні; класному керівнику 6 класу - Динці Юлії Миколаївні.

Класоводам початкових класів:

Кочерзі Марині Миколаївні та Єремієвській Ларисі Миколаївні.

Бібліотекарю Погребняківської сільської бібліотеки Суховенко Олександрі.



субота, 3 квітня 2021 р.

Всеукраїнський тиждень дитячого читання день 10.

 

Читанню вірус не на заваді!

Щороку хвилююча мить чарівної весни приносить до бібліотек України традиційне і довгоочікуване свято — Всеукраїнський тиждень дитячого читання – час, сповнений дивовижного книжкового розмаїття, свято тих, хто творить книгу, і тих, хто любить читати, дні веселих пригод і літературних відкриттів.

Цього року тиждень дитячого читання проходив під гаслом «Книжки читай — успіху досягай!» та, в зв’язку з карантинними обмеженнями, проходив онлайн. Він був наповнений цікавими зустрічами з найулюбленішими дитячими книжками, літературними подорожами, зустрічами з героями літературних творів, цікавими призентаціями, відеоіграми, мультиками та різноманітними книжковими виставками.

Всеукраїнський тиждень дитячого читання був надзвичайно яскравим і неймовірно захоплюючим. Він приніс дітям багато позитивних вражень, додав знань, а  бібліотеці – нових користувачів!

А ще у нас з’явилося багато добрих друзі, з якими весело і цікаво читати і творити разом.

Юні друзі!  Пам’ятайте про книгу, яка дарує нам насолоду, задоволення та істинні хвилини щастя. Нехай книги входять у кожен наш дім. Шануйте й бережіть її Величність Книгу. І тоді весь розум, мудрість і людська доброта перейдуть до вас через книги.

Щиро дякуємо всім, хто був з нами і з нетерпінням чекаємо на вас після закінчення карантину.



пʼятниця, 2 квітня 2021 р.

Всеукраїнський тиждень дитячого читання день 9.

Міжнародний день дитячої книги.

2 квітня з ініціативи і за рішенням Міжнародної ради дитячої книги відзначається Міжнародний день дитячої книги. Це свято відзначається в День народження великого датського казкаря Г. Х. Андерсена (1805-1875).

Мета свята - популяризація дитячої книги та читання, яке підкреслює величезне значення книги у духовному й інтелектуальному розвитку нових поколінь .

Любі друзі!

Якщо ви хочете бути успішними, жити в процвітаючій країні - читайте книги! Адже саме книга вселяє в нас любов до рідної України, повагу до інших народів, інтерес до їхньої культури, виховує почуття патріотизму. Вона навчає рідної мови, доносить до нас глибину і красу слова, допомагає усвідомити його велику силу.

Книга - це мудрий, розважливий, найвірніший друг, який супроводжує нас усе життя. Світ змінюється на краще, коли ми читаємо!

Тож після карантину запрошуємо вас до бібліотеки на зустріч з цікавими книгами!

Ми щиро вдячні Українському інституту книги за гарне поповнення книжкового фонду дитячого відділу нашої бібліотеки!

#програма_поповнення_фондів_бібліотек

#програми_УІК





четвер, 1 квітня 2021 р.

Всеукраїнський тиждень дитячого читання день 8.

Знаю я і знаєш ти – птахів треба берегти!

Нашу гарну планету Земля неможливо уявити без птахів. Вони з нами завжди поруч.

1 квітня в усьому світі  відзначають Міжнародний день птахів.  У цей день 1906 року була підписана Міжнародна конвенція з охорони птахів. Але квітень - це не лише місяць, коли відзначається річниця згаданої конвенції, але й час, коли більшість пернатих повертається додому з теплих країв. Повернення птахів святкують також як прихід весни.                                         

Вперше цей день, як масове дитяче свято, почали святкувати в Сполучених Штатах Америки.

Із птахами пов'язано чи не найбільше народних вірувань, пісень, казок, звичаїв, традицій... Вони перші приносять нам навесні вістку про зародження ще одного витка життя. А чи добре ти знаєш наших птахів?

Сьогодні ми перевіримо як добре ви знаєте наших пернатих друзів і тому пропонуємо вам відео-гру «Відгадай пташку за її голосом».

Щоб розпочати гру перейдіть за посиланням:

https://www.facebook.com/118294119966184/videos/356076402420191

У публікації використані матеріали сайту https://www.youtube.com/