понеділок, 29 січня 2018 р.

Пам’яті загиблих під Крутами …

Бій під Крутами – став символом патріотизму і жертовності в боротьбі за незалежну Україну.  Цей нерівний бій, що відбувся 29  січня 1918 року на залізничній станції Крути біля селища Пам’ятне, що за 130 кілометрів на північний схід від Києва,  залишив в пам’яті нащадків сум, гордість, пекучий біль …       
В Оболонській сільській бібліотеці для відвідувачів представлено цікаві матеріали, документи та фотографії на  виставці-реквієм «Понад Крутами сніг,
Понад Крутами - пам’ять народу,
Понад Крутами – вічність,
У сурми сурмлять», присвяченій 100-річчю бою під Крутами.


На виставці представлена література, яка поетичним і публіцистичним словом, на тлі для нас трагічних суспільно-політичних подій, знайомить з героїкою подвигу юнаків України в ім'я своєї Вітчизни.
Біля виставки проведено бібліографічний огляд літератури  «Крути - крок у безсмертя». Захід зацікавив відвідувачів, вони довідались, що цей бій тривав майже п’ять  годин поспіль між чотирьох тисячною армією Михайла Муравйова та загоном з київських студентів  та бійців вільного козацтва, який загалом нараховував лише три сотні вояків. У перебігу військових дій цей бій якогось  вирішального значення не мав, та у свідомості багатьох українців особливого значення набув завдяки героїзму української молоді. Особливо вразила сучасників подія поховання юнаків, які потрапили після бою в полон і у кількості 29 чоловіків були страчені. Пригадується, як на похороні у Києві біля Аскольдової могили голова Української Центральної Ради Михайло Грушевський назвав юнаків, які загинули в нерівній боротьбі, героями, а поет Павло Тичина присвятив героїчному вчинкові вірш «Пам'яті тридцяти».
Так склалося, що десятиріччями історія бою або замовчувалася, або обростала міфами і вигадками, як у закордонній, так і у вітчизняній історіографії.  У 2006 році на місці бою встановлено пам'ятник, до нього йдуть і йдуть люди вклонитися героям, покласти квіти, вшанувати пам’ять хвилиною мовчання…
Організовуючи цю виставку, бібліотека мала на меті привернути увагу нинішнього молодого покоління до самовідданого і жертовного подвигу, який здійснили українські юнаки під Крутами.

На виставці представлена література, яка поетичним і публіцистичним словом, на тлі для нас трагічних суспільно-політичних подій, знайомить з героїкою подвигу юнаків України в ім'я своєї Вітчизни.

середа, 24 січня 2018 р.

В саду нев’янучих скульптур Володимира Білоуса

22-го січня 70-річчя з дня народження відзначив би скульптор Володимир Іванович Білоус – заслужений художник України, член Національної спілки художників України. Він став творцем численних пам'ятників, меморіальних дошок, погрудь відомих особистостей тощо. Загалом його доробок налічує близько ста робіт.
Саме до цієї дати працівники Оболонської сільської бібліотеки підготували і провели  мистецьку годину «В саду нев’янучих скульптур Володимира Білоуса» , присвячену життю і творчості полтавського скульптора.

Бібліотекар Світлана Савинська  розповіла присутнім про життєвий та цікавий творчий шлях нашого земляка. У творчому доробку скульптора В. І. Білоуса станкова та монументальна структура, а також медальєрне мистецтво. Багато творів митця знаходяться в особистих колекціях та музеях, а монументальні твори встановлені в селах і містах області.













Відвідувачі мали змогу переглянути  презентацію «Володимир Білоус – творець полтавських пам’ятників», з якої дізналися про найвідоміші пам’ятники та скульптури талановитого митця. 
Також була  підготовлена однойменна книжкова виставка, де бібліотекар ознайомила присутніх з добіркою матеріалів про знаменитого творця та запропонувала для перегляду дану літературу.

Захід завершився словами, які були девізом життя і творчості Володимира Білоуса: «Ніколи не зупинятися на одному рівні, не повторювати завтра того, що зроблено сьогодні, постійно шукати новий аспект, викликати звучання нової ноти. Мистецтво – вічне оновлення».

понеділок, 22 січня 2018 р.

День Соборності України


Яка ж вдалась сьогодні днина!
Що хочеться співать пісень
Моя соборна Україна
Знов зустрічає новий день.


22 січня 1919 року ввійшло до національного календаря як велике державне свято - День Соборності України. Щороку в цей день український народ із вдячністю згадує тих героїв, які словом і багнетом намагалися відродити незалежну соборну українську державу. Саме 22 січня 99 років тому було проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської  Народної  Республіки. Офіційно ж в Україні День Соборності відзначають з 1999 року.
З цієї нагоди в Оболонській сільській бібліотеці пройшла година історичної правди «День Соборності на відстані часу», мета якої викликати інтерес до вивчення історії України, поглибити знання учнів про історію виникнення свята Соборності України; виховувати патріотичні почуття; викликати інтерес до вивчення історії нашої країни.


Екскурс по сторінках історії Соборності з учнями місцевої школи, здійснила завідуюча бібліотекою Н. Г. Нагорна.
Учасники заходу не тільки прослухали історію виникнення свята – Дня Соборності України, а й ознайомились з історичними фактами про Україну, пригадали видатних українців, дізналися про всеукраїнську акцію «живий ланцюг» між Києвом, Львовом та Івано-Франківськом, яка відбулася 20 січня 1990 року, як символ духовної єдності людей східних і західних земель України. Відповідали на запитання продемонструвавши свої не аби які знання з історії рідної держави.
Цей захід поглибив знання користувачів про історію України, викликав патріотичні почуття та повагу до рідної країни.
Учням була представлена відео презентація «Акт злуки Унр та Зунр», зміст якої висвітлював цю історичну подію України.


До заходу була підготовлена книжкова виставка «Соборності магічна сила». Матеріали, представлені на виставці, акцентують увагу на історичних фактах, що передували злуці, на об’єднавчому русі, який наприкінці 1918, початку 1919 року охопив майже всю Україну.
Виставка  привернула  увагу користувачів та спонукала замислитись над історією нашої країни, сьогоденням  та майбутнім українського народу.

субота, 6 січня 2018 р.

Коляда в бібліотеці


Різдво – це свято радості і єднання людських душ.

Від хати до хати ідуть колядники, щоб привітати рідних і знайомих, побажати всіляких гараздів. Адже звичай гласить: чим більше колядників і щедрувальників завітають до помешкання, тим щасливішим буде рік прийдешній для його господарів.
На передодні Різдва Христового до нашої бібліотеки завітали вихованці дитячого садка «Сонечко», з колядками, піснями та вітаннями з Різдвом Христовим. 















Вони зичили всім присутнім миру і спокою, затишку й тепла, щастя та злагоди. Щиро звучали вітання і від їхніх вихователів Герасименко Л. О, Підгорної Л. П. та музичного керівника Сябра О. Г. За традицією юні аматори зайшли до бібліотеки з гучною колядою та щирим віншуванням, щоб привітати шанувальників слова колядою...

На завершення, завідуюча бібліотекою Н. Г. Нагорна від імені колективу та від себе особисто подякувала гостям, які до того ж є активними читачами книгозбірні, за змістовний та яскравий виступ, а також вручила невеличкі гостинці.

Вшанування пам’яті поетів-українців – 120 річчя від Дня народження Володимира Сосюри та 80 – річчя від Дня народження Василя Стуса.

     Січень багатий пам’ятними датами в історії України, дві з них припадає на 6 січня. Саме до цих дат в Оболонській сільській бібліотеці працівниками були влаштовані виставки-персоналії «Жив, любив і не набрався скверни, ненависті, прокльону, каяття», присвячені 80-річчю від Дня народження Василя Стуса та «Натхненний співець краси» до 120-річчя від  Дня народження Володимира Сосюри.


Цих двох  видатних поетів об’єднує те, що вони були справжніми синами України, патріотами.
Увазі присутніх було запропоновано перегляд літератури «Різьбяр власного духу» (В. Стус) та «Поет ніжності, тривоги і болю» (В. Сосюра). 






Бібліотекарі розповіли про страдницьке життя обох поетів, про те, як боролась з ними і намагалась зламати радянська система, але не могла подолати сили духу поетів; їхні поезії не давали заснути національній свідомості українців. 


І сьогодні поезія Стуса та Сосюри потрясає читачів «мов вибух динаміту», а їхні імена – гордість України.