пʼятниця, 30 грудня 2016 р.

З Новим роком!

Шановні гості нашого блогу, користувачі бібліотеки, колеги!

Прийміть наші щирі вітання з наступаючим  Новим 2017 роком!

НОВИЙ РІК!
У гумових чобітках,
з парасолькою в руках,
йде без снігу й хуртовини
Новий рік до України!
Півник-братик разом з ним,
у торбиночці - пакунки.
Сподіваємось,  усім
має подарунки.
Ми зустрінемо гостей
і попросим щиро
мудрість, єдність для людей,
Україні - миру!




  Напередодні новорічних свят працівники бібліотеки разом із користувачами розпочали підготовку для створення новорічного настрою.
    Завдяки завзятим рукам засяяла яскравими іграшками новорічна красуня, виблискуючи ялинковим дощиком розповсюдила імпульси хвилі творчого настрою, який стрімко передався повітрям. Бібліотека наповнювалась все новими і новими бажаючими прикрашати улюблену бібліотеку до свят.
















Новий рік - свято по-справжньому. Кожному хочеться хоча б на одну ніч повірити в диво. Ми по-дитячому щиро загадуємо найзаповітніші бажання і віримо, що в наступному році вони обов'язково збудуться! Існує маса ритуалів загадування бажань. Деякі з них абсолютно безглузді, деякі цікаві.
    Можливо, в цю новорічну ніч ще раз, як діти, довіримося казці?
   Ось деякі способи, які пощастило дізнатися у завзятих цінителів святкових чарів:
   1. Під бій курантів:
  - потрібно загадати бажання і з'їсти 12 виноградинок. Якщо встигнете, бажання збудеться;
  - напишіть Вашу мрію на маленькому клаптику паперу. За хвилину до Нового Року спаліть його, а попіл випийте разом з келихом шампанського;
   - потрібно встигнути підстрибнути під удар годинника, а під час стрибка загадати найзаповітніше бажання.
  2. Напередодні Нового Року зробіть генеральне прибирання і ревізію старих речей. Весь непотріб зберіть в коробку, а в новорічну ніч винесіть на смітник. Цей ритуал символізує очищення від усього негативного. Хай разом із сміттям з Вашого життя підуть всі проблеми і неприємності. Почніть Новий Рік з чистоти і порядку!
   3. Якщо Ви хочете, щоб наступний рік приніс Вам фінансову стабільність, тоді прикрасьте ялинку грошовими купюрами і монетами. Якщо мрієте про солодке життя, тоді лісову красуню варто одягнути в цукерково-шоколадний наряд. Якщо мрієте в Новому Році знайти свою другу половинку, тоді головною прикрасою Вашого будинку повинні стати сердечка, зображення закоханих парочок і різні парні предмети.
  4. Як слід приготуйтеся до зустрічі Нового Року. Варто прикрасити вхідні двері, щоб привернути щастя і успіх у Ваш будинок. Для цього підійдуть гірлянди, яскраво-червоні кулі, дзвіночки.
   5. Помічайте все хороше, що з вами трапляється в новорічну ніч вперше в Новому Році, і загадуйте бажання, щоб це траплялося частіше.
  6. За півгодини до початку Нового Року напишіть собі листа. У ньому в подробицях розпишіть всі плани, мрії і надії на майбутній рік. Покладіть лист в конверт і залиште закритим до наступного Нового Року.
  7. Можна записати свої бажання на 12 листочках і покласти їх під свою подушку. Вранці 1 січня дістаньте один з листочків. Те бажання, яке на ньому написане, повинне здійснитися в Новому Році.
  8. Про що мрієте самі, того щиро бажайте людям.
 9. Намагайтеся в новорічну ніч більше посміхатися, радіти життю, да-рувати радість людям. Не забувайте народну мудрість: "Як Новий Рік зустрінеш, так його і проведеш"

                              ВІТАЄМО ІЗ НОВИМ РОКОМ!
МИРУ, ЗДОРОВЯ ЛЮБОВІ ВАМ, РАДОСТІ І БАГАТО-БАГАТО ЩАСЛИВИХ ХВИЛИН! 

пʼятниця, 16 грудня 2016 р.

День чаю в бібліотеці

Щороку 15 грудня в усьому світі, а особливо в країнах, що вирощують запашні зелені листочки, відзначається день чаю.
Поза сумнівом, такий смачний та корисний  старовинний напій як чай заслуговує на своє свято. У багатьох країнах світу, наприклад, в Англії, Японії, Китаї, Узбекистані чаювання вже давно перетворилося на досить складну церемонію, а заварювання чаю – на справжнє мистецтво, секретом якого володіє не кожен. Cьогодні ми п’ємо той самий напій, яким поласував вперше китайський імператор майже п’ять тисячоліть тому. Як свідчить легенда, занесені вітром листочки чайного дерева  потрапили в казанок з гарячою водою, яку кип’ятили на вогнищі під час походів. Скуштувавши напій імператор прийшов у захват від незвичайного запаху, незрівнянного смаку і свіжого відтінку. Так чай побачив світло.

Відстав чашку з кавою та віддай сьогодні перевагу чаєві.

«Чашка повна благодаті» - під такою назвою пройшов день чаю в Оболонській бібліотеці.















Холодного зимового дня немає нічого кращого, ніж зігрітися чашкою  ароматного гарячого чаю.

Працівники бібліотеки підтримали цю смачну традицію і в цей день бібліотека перетворилась на літературне кафе. Бібліотекар Світлана Савинська ознайомила присутніх з історією походження чаю, традиціями чаювання різних народів. Гості пірнули в світ легенд та оповідей про чай, змогли насолодитися смачним й запашним напоєм. Не оминули й українські традиції: всі присутні мали змогу спробувати напої з духмяних трав.


Цікавою була розповідь про чаювання, яке описали в своїх літературних творах майстри слова, як української, так і світової літератури.
Наглядним посібником до чайної церемонії була книжкова виставка «Чашка – повна благодаті».

Гості літературного кафе з задоволенням пили чай, спілкувались, адже в українських народних традиціях чаювання – це перш за все, хороша компанія.
 

середа, 11 травня 2016 р.

ДЕНЬ МАТЕРІ



Нехай світанок цим весняним днем
Над цілим світом зоряно цвіте,
Хай сяє сонцем в серці слово - мати,
Таке незгасне, вічне і святе.



Такими словами розпочалося свято до Дня матері в Оболонській сільській бібліотеці. В читальному залі зібралися жінки – матері різного віку, різних професій. Щирі вітання, вірші, пісні, легенди про материнську любов, відданість, її самопожертву прозвучали на святі.
 

 Шанування матері – один з найсвятіших обов’язків людини і неоплатний борг дітей. Мати – найрідніша людина у нашому житті. Із нею ми відкриваємо світ, робимо перші кроки, тримаючись за мамині руки. Перша пісня – мамина колискова, першу іграшку подала мама, знайомство з квітами, птахами, книгою, перша порада теж – мамина. У мами добрі руки, ласкавий погляд, найвірніше і найчутливіше серце, в ньому ніколи не згасне любов, воно ніколи не залишається байдужим. І доки жива мама, ми завжди відчуваємо себе дітьми. Нам завжди потрібна її ласка, її порада, підтримка. Перше слово наше – мама, в години важких життєвих випробовувань ми завжди звертаємося до неї, в думках , як молитву, шепочемо її імя.



 І як же не відплатити нашим мамам повагою, любов’ю, ласкою, допомогою. А як потребують нашої уваги наші мами.
Свято підготували працівники бібліотеки за участю жіночої ради. Бібліотекарями була влаштована книжкова виставка «За все, що маю, дякую тобі».
Жінок-матерів привітали: голова жіночої ради Педан Л. Я., учасники заходу Сєдаліщева Т. І., Нагорна Н. Г., Савинська С. І., Моргун Т. М.,  Карпова М. М., учасники художньої самодіяльності Крутько Тетяна з донечкою Настунею, подружжя Ольга та Микола Бабич, Тесля В. І., Пустовойтова Інга з донькою Русланою.

 












Оскільки свято відзначається у травні, то ведучі привітали і травневих іменинниць, вручили букети квітів та прозвучали музичні вітання.
На закінчення свята гостей пригостили чаєм.


Ніщо не вічне, вічні матері…
Уже й тоді, як нікому стрічати,
Допоки сонце сяє нам вгорі,
У кожного живе у серці мати. 

пʼятниця, 15 квітня 2016 р.

Семінар бібліотечних працівників району

13 квітня на базі Оболонської сільської бібліотеки відбувся районний семінар бібліотечних працівників на тему:  «Національно-патріотичне виховання – один з пріоритетних напрямків діяльності публічних бібліотек».

До учасників семінару з вступним словом звернулася завідуюча Оболонської сільської бібліотеки Нагорна Надія Григорівна, яка коротко ознайомила присутніх з історією бібліотеки і передала слово сільському голові Гамбалю Сергію Олексійовичу. Він розповів про роль сільської бібліотеки в житті села та перспективи її розвитку, співпрацю з іншими організаціями села.

















Працівниками бібліотеки,  було проведено героїко-патріотичну годину «За честь, за доля, за Українську волю».

В ході проведення заходу вшанували всіх тих відомих і невідомих героїв, що віддали своє життя за Україну, починаючи від козаків і закінчуючи сьогоднішніми героями, які відстоюють мир на сході України, в зоні АТО.


















 Патріотизм – головна моральна цінність людства, духовна основа розвитку української державності, стержень виховання молодого покоління. Тому для формування патріотичної свідомості юнаків і дівчат бібліотечні працівники об’єднують свої зусилля з усіма, кому небайдужа доля Батьківщини, хто хотів би бачити її вільною, могутньою та процвітаючою.
Уже ціле покоління молодих людей виросло в принципово іншому політичному й соціальному просторі.

















Захід було проведено на місцевому матеріалі з використанням віршів сільських поетів-початківців, розповіді про загиблих в АТО односельців та тих, що і нині несуть службу на сході України. Був показаний відеофільм  про загиблих героїв АТО  Полтавщини. Учасники заходу вшанували пам’ять всіх загиблих за Україну хвилиною мовчання і запалили  свічки памяті.

















У проведенні героїко-патріотичної години взяли участь:  завуч, вчитель історії  Литвиненко С. П.  та учні Оболонської ЗОШ І-ІІІ ст.,  учасники художньої самодіяльності, активісти бібліотеки.  




















четвер, 3 березня 2016 р.

НАЙКРАЩИЙ ЧИТАЧ -2016


Вже стало традицією, в Оболонській сільській  бібліотеці проводити Всеукраїнський конкурс  «Найкращий читач України» - де зустрічаються найактивніші читачі 6-7 класів та їх улюблені герої.
   Конкурс проводиться з метою заохочення дітей до читання, виявлення читацьких уподобань, популяризації найкращої української та світової літератури, для того щоб привернути громадськість, до проблеми дитячого читання.


   Це свято книги, і тих хто любить це нетлінне і вічне творіння людства.    Книга - справжній маг. Читаючи, ми уявляємо себе чарівниками, здатними  розуміти мову речей, рослин і тварин. Скільки дивовижних таємниць відкривається завдяки книгам! Скільки безцінних скарбів трапляється на шляху читачів!

29 лютого під час проведення першого етапу конкурсу «Найкращий читач року – 2016» в залі дитячого відділу бібліотеки між собою змагалися учні         6-7 класів. Свято пройшло  в теплій, дружній атмосфері, де крім конкурсантів, в залі були присутні і їхні друзі. Діти представляли себе, свої уподобання, свій читацький щоденник та свою улюблену книгу.


Всі учасники конкурсу емоційно презентували свої улюблені книги, відповідали на запитання літературних вікторин. Висока ерудиція, начитаність та вміння швидко відповідати на питання літературного лототрону, допомогли нашим юним читачам вибороти призові місця. За результатами усіх конкурсних завдань визначені переможці серед учнів 6-8 класів. 

Переможцями стали:

1 місце: Зеленець Олена (7 кл.) та Міміношвілі Вадим (6кл.)






2 місце: Костенко Ольга (7 кл.) та Силенко Аня (6 кл.)

3 місце: Брусова Вікторія(7 кл.) та Крутько Наталія (6 кл.)

  
 Тепер конкурсанти продовжать боротьбу в районному другому етапі конкурсу в селищі Семенівка.



   Переможці обласного третього етапу конкурсу будуть мати можливість поїхати в місто Львів, на красивий фестиваль дитячого читання, де на дітей чекає захоплююча культурна програма з іграми, конкурсами, та зустрічами з цікавими людьми.

Вітаємо переможців і бажаємо їм перемоги!